Рада Євросоюзу 9 жовтня погодила надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі 35 млрд євро за рахунок прибутку від заморожених російських активів. Також Рада розглядала питання продовження санкцій проти російського центробанку, але з цього приводу рішення не прийнято. Про це, інформує OBOZ.UA, повідомили у Раді ЄС та редактор «Радіо Свобода» з європейських питань Рікард Йозвяк, передає портал PromPolitInform.
Журналіст уточнив, що «зеленое світло щодо продовження санкцій» було заблоковано Угорщиною.
Окрім виняткової позики обсягом у 35 млрд євро Рада ЄС погодила «механізм кредитної співпраці», завдяки якому Україна зможе виплачувати позики від Євросоюзу та партнерів з G7 обсягом до 45 млрд євро. Йдеться про європейську частку кредиту від G7, який буде погашатися за рахунок майбутніх прибутків з заморожених активів РФ.
Це питання, нагадаємо, лідери G7 погодили ще у червні.
Як зазначено у бюлетені ЄК, Євросоюз планує, щоб кошти стали доступними для України вже у 2024 році, і цей кредит можна погашати 45 років.
«Задля швидкого ухвалення та забезпечення того, щоб Україна якнайшвидше почала отримувати макрофінансову допомогу, країни-члени погодилися, що за умовою ухвалення пропозиції Єврокомісії у Європарламенті без змін, Рада так само ухвалить рішення без поправок», – додали у Раді Європи.
Таким чином, тепер Європарламент має ухвалити рішення Ради ЄС. Якщо воно буде ухвалено вже у першому читанні (тобто, без змін), Рада ЄС має оприлюднити рішення в Офіційному журналі. Вже наступного дня після публікації рішення набуде чинності.
Раніше видання підрахувало, якби західні партнери використовували для закупівлі винищувачів F-16 для України заморожені активи Росії, теоретично вони змогли купити всі F-16, що існують у світі. Йдеться про близько 300 млрд доларів центробанку РФ, які були заблоковані на західних рахунках.
Інші матеріали розділу Фінанси
За оперативними даними, у жовтні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 128,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це повідомила пресслужба Мінфіну, інформує портал PromPolitInform. За підсумками жовтня надходження платежів від Державної податкової служби… Продовження…
Національний банк України (НБУ) та Міжнародна фінансова корпорація (МФК) 25 жовтня 2024 року у Вашингтоні (США) підписали два нові договори про співпрацю. Про це інформує PaySpaceMagazine, повідомляє портал PromPolitInform. Їхня мета — розширити доступ малого… Продовження…
Видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки й оборони а січень-вересень 2024 року складають 1,3 трлн грн, що становить 57,6% від усієї суми видатків загального фонду держбюджету. Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів, інформує портал PromPolitInform. Зокрема,… Продовження…
Майже $1,1 млрд від Міжнародного валютного фонду (МВФ) уже надійшли в бюджет України. Про це 23 жовтня в Telegram повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. За його словами, гроші спрямують на покриття важливих бюджетних видатків невійськового характеру…. Продовження…
Агрохолдинг «Kernel» погасив єврооблігації на суму $300 млн зі ставкою купона 6,5%. Про це повідомила пресслужба компанії, передає портал PromPolitInform. Підкреслюється, що викуп відбувся в зазначений у Проспекті емісії єврооблігацій термін — 17 жовтня 2024 року…. Продовження…
Міжнародний валютний фонд (МВФ) 18 жовтня затвердив п’ятий перегляд чотирирічної програми розширеного фінансування для України (EFF). Це дозволить Україні отримати новий транш у розмірі 1,1 мільярда доларів. Про це, інформує NV.ua, повідомили на сайті Міжнародного валютного фонду, передає портал PromPolitInform. У МВФ… Продовження…