Президент України Володимир Зеленський за 36 годин встиг відвідати Британію, Францію, Італію та Німеччину. Глава держави міг зосередитись на п’яти запитах до лідерів чотирьох країн. Як пише UA.NEWS, про це повідомляє Politico, інформує портал PromPolitInform.
Першим запитом могло стати запрошення України до НАТО, хоча найближчим часом отримати таке запрошення дуже непросто, оскільки проти все ще виступають США та Німеччина. Шанси «вкрай малі».
Другий запит – це захист неба України, ініціативу можна було б реалізувати, якщо б Польща та Румунія погодилися збивати російські дрони та ракети, що летять у їхній бік.
За даними Politico, шанси на виконання такого прохання мінімальні, оскільки союзники бояться втягування у війну з росією. Проте, вони можуть виконати прохання України про передачу додаткових систем ППО, і у цьому питанні головною метою для Києва є додаткові батареї Patriot та SAMP/T.
На зустрічах з лідерами Британії, Франції, Італії та Німеччини, президент України, зокрема, просив про дозвіл на удари переданою зброєю вглиб росії. Але країни Європи продовжують побоюватися, що такий крок може спричинити розширення війни. На думку Politico, у цьому питанні шанси також мінімальні.
Попри прохання України, канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відмовляється передавати ЗСУ далекобійні ракети Taurus. Ймовірно, Зеленський міг спробувати відновити обговорення навколо цього питання, але шанси змінити позицію німецької влади є низькими, пише Politico.
Також українська влада хоче залучити інвестиції в оборонно-промисловий комплекс, що дозволить покращити економіку країни та забезпечувати українських захисників зброєю. В цьому питанні вже є прогрес – Україна встигла укласти низку контрактів з іноземними оборонними підприємствами. Згідно з оцінкою Politico, шанс на успіх у цьому питанні є найвищим серед усіх запитів.
Під час поїздки президент Володимир Зеленський представив План перемоги голові Ради міністрів Італії Джорджі Мелоні.
Також президент України Володимир Зеленський прибув до Ватикану, де зустрівся з Папою Римським Франциском.
Крім того, президент Володимир Зеленський назвав зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом однією з найважливіших за весь час повномасштабної війни.
Інші матеріали розділу Аналітика
Українська та російська делегації під час переговорів у Стамбулі 2 червня досягли домовленостей лише щодо обміну полоненими. Відмова Росії передати Україні свій «меморандум» з умовами мирного врегулювання до зустрічі фактично забезпечила непродуктивність переговорів і ще… Продовження…
Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналітичний звіт, у якому зазначає, що Кремль активно посилює військову економіку і готується до ширшого конфлікту не лише з Україною, а й з НАТО. Про це пише «Перший Бізнесовий», повідомляє… Продовження…
Росія намагається затягнути мирний процес За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), російські чиновники продовжують демонструвати жорстку позицію перед другим раундом мирних переговорів у Стамбулі. Про це інформує Inkorr, повідомляє портал PromPolitInform. «РФ «готова воювати… Продовження…
У 2024 році Рахункова палата виявила порушень і недоліків на суму майже 217,5 млрд гривень. Найбільше — у сфер безпеки та обороноздатності держави. Про це, інформує Hromadske.ua, йдеться у звіті Рахункової палати, який опублікували 30 травня, повідомляє портал PromPolitInform. Зазначається, що орган здійснив шість аудитів… Продовження…
Сьогодні, 26 травня, Міністерство розвитку громад та територій України презентувало результати дослідження доброчесності в органах місцевого самоврядування. Про це пише 3m2, передає портал PromPolitInform. Участь у дослідженні взяли майже 9 тисяч респондентів з усіх областей України. Серед… Продовження…
Європейські країни розглядають можливість закупівлі американської зброї на випадок, якщо президент США Дональд Трамп відмовиться безпосередньо допомагати Україні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg, інформує портал PromPolitInform. Видання пише, що Європа не має ні запасів… Продовження…