Взяття під контроль Збройними силами частини Курської області змусили Росію частіше проводити обміни військовополонених з Україною. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW), інформує портал PromPolitInform.
У звіті згадали про обмін полоненими у форматі «один на один», що відбувся днями і став четвертим з початку операції ЗСУ в Курській області 6 серпня 2024 року.
Аналітики ISW звернули увагу на той факт, що частота обмінів військовополоненими між Україною та Росією після взяття під контроль частини Курської області, суттєво зросла.
Так, під час попередніх трьох обмінів, сторони обміняли загалом по 267 військовополонених. У період з 1 січня по 6 серпня 2024 року Росія та Україна провели лише три обміни полоненими.
«ISW продовжує оцінювати, що українське вторгнення в Курську область, ймовірно, все більше стимулює Росію до участі в обмінах полоненими», – йдеться у звіті.
Обмін полоненими між Україною та РФ
У п’ятницю, 18 жовтня, Україна та Російська Федерація провели черговий обмін полоненими, в рамках якого додому повернулися 95 українських військових.
Зокрема, в Україну повернулися 34 бійці полку «Азов», які захищали металургійний комбінат «Азовсталь» у Маріуполі в 2022 році, а також службовці Нацгвардії, Держприкордонслужби та інших підрозділів. Посередником обміну виступили Об’єднані Арабські Емірати.
Багато українських військових мали серйозні захворювання та важкі поранення, а також втратили вагу через тортури та недостатнє харчування у російському полоні.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що цей обмін свідчить про посилення позицій України.
Інші матеріали розділу Аналітика
Більшість громадян ЄС також підтримують запровадження санкцій проти Росії та надання фінансової допомоги Україні Європейська комісія провела соціологічне опитування серед громадян Євросоюзу. За результатами Eurobarometr майже всі європейці підтримують надання гуманітарної допомоги українцям. Також у Європі вважають… Продовження…
Сили оборони України просунулися поблизу Вугледара Донецької області. Війська країни-агресора РФ зі свого боку тиснуть у районі Куп’янська Харківської області, а також на Донеччині, де вони, ймовірно, захопили ще два села. Про це, інформє NV, йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 29 листопада,… Продовження…
Підрозділи РФ зараз закріплюються в 14 км від селища Удачне, де працює шахтоуправління Покровське. Цей промисловий об’єкт є стратегічним активом України для металургійної галузі, адже тут добувають рідкісне коксівне вугілля (марка “К”), необхідне у циклі… Продовження…
За даними американського сенатора Ліндсі Грема, Росія має доступ до українських копалин на 10-12 трлн доларів. У самій же Україні відзначають: окупанти вкрали на силою зайнятих територіях вугілля, нафту, газ, сіль, залізну руду, золото і літій… Продовження…
Сценарій окупантів малоймовірний. Сценарій поділу України на три частини, як це пропонує Російська Федерація, наразі неможливий для реалізації, а ось розділення РФ — цілком ймовірне. Про це в коментарі «РБК-Україна» заявив радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк,… Продовження…
Російський диктатор Володимир Путін запуском міжконтинентальної балістичної ракети намагався підвищити ставки, у тому числі перед Заходом, вважає директор Центра протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко. Про це пише NV з посиланням на його допис у Telegram, інформує портал PromPolitInform. За його словами, російські… Продовження…