Підприємства у разі потреби перевірятимуть на критичність для бронювання від мобілізації
Кабінет міністрів України вніс зміни до правил визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та життєдіяльності населення під час особливих періодів. Відповідні зміни, інформує LIGA.net, були затверджені постановою від 22 жовтня 2024 року № 1204, повідомляє портал PromPolitInform.
Згідно з новими правилами, орган, що ухвалює рішення про надання підприємству статусу критично важливого, тепер зможе проводити перевірки відповідності цих підприємств установленим критеріям протягом усього часу їх діяльності. Якщо виявиться, що підприємство не відповідає критеріям, його статус може бути скасовано.
У разі перевірки та підтвердження відповідності підприємства вимогам, статус критично важливого залишиться чинним. Результати перевірки мають бути передані відповідним міністерствам та відомствам, зокрема Мінекономіки, Міноборони та Мінцифри, протягом одного дня після ухвалення рішення.
10 жовтня перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк розповів, що до 15 листопада в Україні буде проведено перевірку підприємств, які отримали статус «критичних». Він запевняв, що це не означає призупинення процесу бронювання, і пояснював: аудит призначили, «бо різко пішло збільшення кількості заброньованих людей».
У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що Кабінет міністрів разом із бізнесом та військовими експертами напрацьовує правки до параметрів бронювання від мобілізації.
Того ж місяця голова фінансового комітету Верховної Ради Гетманцев сказав, що економічне бронювання можуть запровадити в Україні вже цього року.
Інші матеріали розділу Промисловість
Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки і зробив важливу заяву щодо ракетної програми. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Про це, інформує ТСН, глава держави повідомив у Telegram, передає портал PromPolitInform. Основне… Продовження…
Група Метінвест увійшла до рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Відбирали 82 компанії із 13 галузей, що становлять основу економіки України. Це великі гравці ринку, які мають всеукраїнське охоплення та штат від 400 і більше… Продовження…
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вдарило по розвитку і перспективам української економіки. Україна стикалася з проблемою деіндустріалізації задовго до 2022 року, однак наслідки війни загрожують скоротити промислові можливості країни щонайменше на 20-25%. Про це повідомляє… Продовження…
В Україні масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун», якими весною 2022 року було відправлено на дно флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер «Москва». Це озброєння удосконалили для ураження цілей на великих відстанях. Про це,… Продовження…
Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п’ять спільних підприємств уже створено. Про це, передає Укрінформ, в інтерв’ю агентству Reuters заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко,… Продовження…
Уряд схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. Про це повідомляє «Інформаційний спротив», інформує портал PromPolitInform. «Понад… Продовження…