Україна зробила останній формальний крок для ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, передавши на зберігання ратифікаційну грамоту. Про це, передає «Європейська правда», повідомила заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра, інформує портал PromPolitInform.
Мудра разом із постійним представником України при ООН Сергієм Кислицею депонувала ратифікаційну грамоту на зберігання в депозитарій Римського статуту.
«Теперь Римський статут остаточно з Україною. Це був складний шлях, але ми його пройшли й пишаємося цим досягненням», – додала вона.
Україна підписала Римський статут ще у 2000 році, але за весь цей час так і не ратифікувала його – навіть попри те, що у 2015 році необхідність ратифікації визнали рішенням Ради нацбезпеки та оборони. Однією з причин називали побоювання, що МКС може притягати до відповідальності громадян України.
Однак у серпні 2024-го Верховна рада проголосувала за ратифікацію Римського статуту, а президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.
Україна ратифікувала Римський статут із окремою заявою, згідно з якою протягом 7 років після набрання чинності ратифікаційним законом «Україна не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту».
Наразі немає ясності, як саме працюватиме ця норма, зважаючи на те, що Україна вже зараз надала МКС право розслідувати злочини, вчинені на її території.
Детально про значення ратифікації і чому це – правильне рішення, читайте у поясненні «ЄвроПравди».
Водночас стало відомо, що Рада ратифікувала Римський статут з помилкою у перекладі. Про цю проблему – у статті»”Європейської правди» «Римський статут із російським акцентом».
Інші матеріали розділу Законодавство
ВПО отримають пріоритетне право на житлові сертифікати за критеріями, визначеними Кабміном. Президент України Володимир Зеленський у понеділок підписав закон про отримання внутрішніми переселенцями компенсації за програмою «єВідновлення» за знищене майно. Про це, інформує Фокус, повідомила пресслужба ВР у… Продовження…
Незабаром українським водіям, ймовірно, доведеться частіше оновлювати водійські посвідчення. Про це, інформує Автопілот, повідомляє портал Твоя Машина, передає портал PromPolitInform. Верховна Рада готується розглянути законопроєкт №8082, ініційований Кабінетом Міністрів України під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Цей… Продовження…
Верховна Рада на засіданні 5 грудня ухвалила за основу два законопроєкти – №3843 та №3844 – про суд присяжних. Про це повідомив нардеп від Голосу Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт №3843 пропонує закріпити в окремому законі, що суд присяжних — це спосіб, як… Продовження…
Верховна Рада ухвалила в цілому закон щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна за програмою єВідновлення. Про це повідомив народний депутат з парламентської фракції «Голос» Ярослав… Продовження…
Вищий антикорупційний суд конфіскував майно колишнього керівника підприємства «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у державній зраді. Як пише Рубрика, про це повідомили у ВАКС, інформує портал PromPolitInform. Зазначають, що суд конфіскував: будівлі та споруди господарського комплексу,… Продовження…
21 листопада Верховна Рада України внесла зміни до Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”, які передбачають добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертирував. Про це повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав… Продовження…