Підприємства оборонно-промислового комплексу повинні мати обігові кошти для ефективної роботи та виконання контрактів. Про це, інформує Цензор.НЕТ, заявив заступник голови «Національної асоціації оборонної промисловості України» (NAUDI) Сергій Висоцький під час засідання робочої групи щодо покращення інвестиційного клімату в оборонній галузі, повідомляє портал PromPolitInform.
«Ми розуміємо, що наразі у світі залишилося дуже мало країн, які були б повні боєприпасами та зброєю in stock, тобто в запас. Це Китай, Росія, в них все менше і менше цих запасів. Це КНДР, яка постачає їх країні-агресору. Країни глобального півдня. Всі наші партнери вивільнили свої складські запаси і що в компаній-спецімпортерів, що в компаній, які займаються виробництвом зброї, використовуючи для цього компоненти іноземного походження: вибухові речовини, елементи для дронів та РЕБів, мікроелектроніка тощо», – пояснив він.
За словами Висоцького, українські компанії, які співпрацюють в цих величезних транснаціональних циклах, повинні мати обігові кошти, щоб інвестувати їх у продовження виробництва.
Заступник голови NAUDI нагадав про диверсії у деяких країнах Європи, які постачають Україні певні компоненти.
«Потрібен запас коштів, щоб змінити постачальника, підготувати свою компонентну базу до нових умов. У нас РЕБи та дрони оновлюють кожні 3 місяці, тому треба кожні 3 місяці шукати постачальників під ці компоненти. Для цього потрібні обігові кошти. Якщо виплачується постачальницька винагорода неусвідомлено, якщо компанія позбувається можливості в рамках ось цих мізерних відсотків прибутку, який в нас на ринку є, опанувати ці кошти для того, щоб виконувати свою основну функцію – забезпечення виживання нації нашої держави. Якщо компанії буде цього позбавлено, то ми просто побачимо технологічне відставання, зрив контрактів, всі ці процеси, що негативно впливатимуть на галузь та призводитимуть до банкрутства підприємства. Відтак, у наших Збройних Сил та Сил оборони не буде боєприпасів, дронів та РЕБів. Йдеться про виживання нашої держави», – підсумував він.
Інші матеріали розділу Промисловість
Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки і зробив важливу заяву щодо ракетної програми. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Про це, інформує ТСН, глава держави повідомив у Telegram, передає портал PromPolitInform. Основне… Продовження…
Група Метінвест увійшла до рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Відбирали 82 компанії із 13 галузей, що становлять основу економіки України. Це великі гравці ринку, які мають всеукраїнське охоплення та штат від 400 і більше… Продовження…
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вдарило по розвитку і перспективам української економіки. Україна стикалася з проблемою деіндустріалізації задовго до 2022 року, однак наслідки війни загрожують скоротити промислові можливості країни щонайменше на 20-25%. Про це повідомляє… Продовження…
В Україні масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун», якими весною 2022 року було відправлено на дно флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер «Москва». Це озброєння удосконалили для ураження цілей на великих відстанях. Про це,… Продовження…
Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п’ять спільних підприємств уже створено. Про це, передає Укрінформ, в інтерв’ю агентству Reuters заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко,… Продовження…
Уряд схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. Про це повідомляє «Інформаційний спротив», інформує портал PromPolitInform. «Понад… Продовження…