Уряд схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. Про це повідомляє «Інформаційний спротив», інформує портал PromPolitInform.
«Понад 500 оборонних підприємств працюють та виробляють різноманітну зброю: боєприпаси, дрони, гармати, бронемашини. Ми зацікавлені в тому, щоб таких виробників ставало все більше і більше. Тому сьогодні схвалюємо нову програму пільгового кредитування ОПК», – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Шмигаль уточнив, що підприємства, які Мінстратегпром визнає критично важливими, зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. За його словами, кошти можна буде витратити або на поповнення оборотного капіталу, або на реалізацію інвестиційних проєктів.
«Очікуємо, що вже наступного року обсяги виробництва зброї суттєво перевищать цьогорічні показники», – підкреслив прем’єр.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін зазначив: «Сьогодні Кабмін ухвалив постанову, за якою українські виробники озброєння й військової техніки нарешті матимуть доступ до програми дешевих кредитів. Відсоткова ставка для виробників становитиме 5%, решта відсотків буде оплачена за рахунок бюджету».
За його словами, на реалізацію програми цього року у бюджеті вже передбачено 263,4 млн грн.
Виробники матимуть змогу взяти за пільговою ставкою до 100 млн грн строком до 3 років на поповнення оборотного капіталу, або до 500 млн грн на інвестиційні проєкти до 5 років.
Ці кошти можна використати на розробку, виготовлення, ремонт, модернізацію та утилізацію озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових та інших виробів військового призначення, які використовуються для задоволення потреб Сил оборони.
Програма буде доступною для підприємств, які Мінстратегпром уже визначив критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері ОПК.
Інші матеріали розділу Промисловість
Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки і зробив важливу заяву щодо ракетної програми. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Про це, інформує ТСН, глава держави повідомив у Telegram, передає портал PromPolitInform. Основне… Продовження…
Група Метінвест увійшла до рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Відбирали 82 компанії із 13 галузей, що становлять основу економіки України. Це великі гравці ринку, які мають всеукраїнське охоплення та штат від 400 і більше… Продовження…
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вдарило по розвитку і перспективам української економіки. Україна стикалася з проблемою деіндустріалізації задовго до 2022 року, однак наслідки війни загрожують скоротити промислові можливості країни щонайменше на 20-25%. Про це повідомляє… Продовження…
В Україні масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун», якими весною 2022 року було відправлено на дно флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер «Москва». Це озброєння удосконалили для ураження цілей на великих відстанях. Про це,… Продовження…
Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п’ять спільних підприємств уже створено. Про це, передає Укрінформ, в інтерв’ю агентству Reuters заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко,… Продовження…
Підприємства оборонно-промислового комплексу повинні мати обігові кошти для ефективної роботи та виконання контрактів. Про це, інформує Цензор.НЕТ, заявив заступник голови «Національної асоціації оборонної промисловості України» (NAUDI) Сергій Висоцький під час засідання робочої групи щодо покращення інвестиційного… Продовження…