Керівництво АТ «Одеський припортовий завод» могло перевищити повноваження під час передачі одному із найбільших зернових терміналів – ТОВ «Боріваж» – у користування державну земельну ділянку площею 2,4 гектара. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням відповідні документи, що є в розпорядженні редакції, інформує портал PromPolitInform.
Через цю ділянку проходить велика залізнична гілка, через яку подаються вагони до зернового терміналу «Боріваж».
У 2009 році ОПЗ, не будучи власником цієї землі, а лише користувачем, передав 2,4 гектара державної землі в користування приватному ТОВ «Боріваж» на підставі договору сервітуту.
На цих землях «Боріваж» несподівано побудував власну залізничну колію, вагову та всю необхідну транспортну інфраструктуру для обслуговування своїх операцій. Відтоді, з 2009 року, ОПЗ при укладанні договорів з «Укрзалізницею» на подачу вагонів вказує, що вагони також подаються на гілку порту «Боріваж».
Відповідно до ч. 2 ст. 100 Земельного кодексу України (в редакції на момент укладення договору сервітуту 17 квітня 2009 року), земельний сервітут може бути встановлений лише між власником земельної ділянки та особою, яка вимагає його встановлення. У випадку з ОПЗ, підприємство не мало права передавати державну землю «Боріважу», оскільки це право належить державі. Така позиція неодноразово підтверджувалася рішеннями Верховного суду.
Крім того, за 2,4 гектара землі ТОВ «Боріваж» сплачує на користь ОПЗ лише 37-46 тисяч гривень на місяць. При цьому сам порт приносить його власникам понад 1 млрд гривень чистого прибутку щорічно.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що НАБУ завершило розслідування у справі про корупцію на Одеському припортовому заводі (ОПЗ), підозрюваним у якій є екс-народний депутат Олександр Грановський. Махінації з продажу мінеральних добрив завдали збитків на понад 94 млн грн.
Інші матеріали розділу Інфраструктура
Україна та Японія оголосили про створення спільної технологічної платформи для відбудови української інфраструктури. Це історичний крок, що підкреслює готовність Японії надавати практичну допомогу в процесі відновлення України після війни. Платформа об’єднає передові японські технології та… Продовження…
Російські окупанти атакували залізничну інфраструктуру Дніпропетровської області. Внаслідок обстрілу поранені двоє залізничників. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомила «Укрзалізниця». «Внаслідок обстрілів зазнали поранень двоє залізничників. Одного госпіталізовано, іншому — надано медичну допомогу на місці», –… Продовження…
Розпочинається відбір проєктів у межах «Програми відновлення України III», на втілення якої Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть 100 мільйонів євро. Про умови участі громад у відборі, повідомляє Укрінформ, розповів на брифінгу заступник міністра розвитку громад… Продовження…
Українські порти збільшили вантажообіг на 57% за минулий рік. У 2024 році порівняно з 2023 роком українські морські порти збільшили перевалку вантажів на 57% до 97,2 млн тонн. Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, інформує портал… Продовження…
Військово-морські сили Збройних сил України забезпечили прохід 9061 цивільного судна через морський коридор у 2024 році. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив командувач Військово-морських сил Збройних сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа. Зокрема, зазначається, що за… Продовження…
В Україні з’явиться нова послуга – онлайн-кабінет міжнародних автобусних маршрутів. Її запроваджено у рамках реформи міжнародних автобусних перевезень. Як повідомляє РБК-Україна про це у себе в Telegram написав віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій… Продовження…