Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п’ять спільних підприємств уже створено. Про це, передає Укрінформ, в інтерв’ю агентству Reuters заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, повідомляє портал PromPolitInform.
Свириденко заявила, що вже створено п’ять спільних підприємств із західними виробниками зброї, в тому числі з німецькими та литовськими компаніями.
«У нас є ще три угоди з європейськими компаніями на завершальній стадії щодо створення спільних підприємств», – сказала Свириденко, не надавши жодних подробиць про масштаби інвестицій.
Кілька виробників зброї відкрили свої представництва в Україні. Так, за словами міністерки, німецький виробник зброї Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft будує сервісний центр в Україні спільно з приватним українським виробником зброї.
За словами віцепрем’єрки, розвиток вітчизняного оборонного виробництва став поштовхом для економіки в цілому, яка, незважаючи на два роки економічного зростання, все ще є меншою, ніж до війни.
Вона додала, що у першій половині 2024 року на сектор виробництва озброєнь припадало 1,8% ВВП країни порівняно з лише 0,3% у 2021 році.
Видання нагадує, що деталі стосовно обсягів оборонної промисловості офіційно не розголошуються, але Президент Володимир Зеленський заявив у жовтні, що Україна може виробляти 4 млн безпілотників на рік і нарощує військове виробництво, включаючи ракети, «безпілотну ракету» і транспортні засоби.
Як повідомлялось, німецький збройовий гігант Rheinmetall вже запустив свій перший оборонний завод в Україні, що спеціалізується на обслуговуванні бойових машин, і планує розпочати виробництво бойових машин піхоти Lynx до кінця року.
Британська компанія BAE Systems, оборонна та аерокосмічна компанія Babcock, франко-німецька KDNS і компанія MyDefence, що спеціалізується на технологіях боротьби з безпілотниками, об’єдналися з українськими виробниками і відкрили місцеві офіси.
Інші матеріали розділу Промисловість
Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки і зробив важливу заяву щодо ракетної програми. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Про це, інформує ТСН, глава держави повідомив у Telegram, передає портал PromPolitInform. Основне… Продовження…
Група Метінвест увійшла до рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Відбирали 82 компанії із 13 галузей, що становлять основу економіки України. Це великі гравці ринку, які мають всеукраїнське охоплення та штат від 400 і більше… Продовження…
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вдарило по розвитку і перспективам української економіки. Україна стикалася з проблемою деіндустріалізації задовго до 2022 року, однак наслідки війни загрожують скоротити промислові можливості країни щонайменше на 20-25%. Про це повідомляє… Продовження…
В Україні масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун», якими весною 2022 року було відправлено на дно флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер «Москва». Це озброєння удосконалили для ураження цілей на великих відстанях. Про це,… Продовження…
Уряд схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. Про це повідомляє «Інформаційний спротив», інформує портал PromPolitInform. «Понад… Продовження…
Підприємства оборонно-промислового комплексу повинні мати обігові кошти для ефективної роботи та виконання контрактів. Про це, інформує Цензор.НЕТ, заявив заступник голови «Національної асоціації оборонної промисловості України» (NAUDI) Сергій Висоцький під час засідання робочої групи щодо покращення інвестиційного… Продовження…