В Україні масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун», якими весною 2022 року було відправлено на дно флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер «Москва». Це озброєння удосконалили для ураження цілей на великих відстанях. Про це, інформує OBOZ.UA, повідомив очільник Міністерства оборони України Рустем Умєров на своїй сторінці у Facebook, передає портал PromPolitInform.
Умєров розповів про зустріч з українськими виробниками ракетного озброєння.
«Сьогодні ми нарощуємо виробництво українських ракет. Уже виготовлено перші 100 ракет цього року. Успішно масштабовано серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун» з удосконаленням для ураження цілей на дальших відстанях», – написав міністр оборони.
13 квітня 2022 року ВМС України із застосуванням ракетного комплексу «Нептун» знищили крейсер «Москва» – флагман Чорноморського флоту держави-агресора Росії. Вважається, що «Москва» потенційно є найбільшим військовим кораблем, коли-небудь виведеним з ладу ракетою.
Це стало історичним моментом і продемонструвало силу національного ракетного озброєння України, наголосив міністр.
Умєров також зазначив, що в Україні розробляють і нові ракети-дрони, зокрема «Паляниця», яка є прикладом успішної співпраці держави та приватного сектору.
«Працюємо у цьому напрямку і з іноземними партнерами. Дякую кожному, хто працює на нашу перемогу над нашими українськими ракетами, які нищать ворога. Разом робимо Україну сильнішою!», – додав глава відомства.
Раніше західні експерти зазначали, що Україна почала адаптувати вітчизняні протикорабельні ракети «Нептун» для ударів на великі відстані. Таких висновків вони дійшли після того, як Київ застосував свою «цілком сучасну» зброю в окупованому Криму.
Представник Міноборони Іван Гаврилюк восени 2023 року підтвердив, що український військово-промисловий комплекс займається модернізацією ракет «Нептун». Зокрема, тривають роботи зі створення так званого довгого «Нептуна».
Як повідомлялось, Румунія разом із Україною планує розробляти ракетне озброєння великої дальності. Особливу увагу країни хочуть надати протикорабельним ракетам Р-360 «Нептун».
Інші матеріали розділу Промисловість
Завод комунальної та дорожньої техніки «Спецбудмаш» представив нову партію сучасних дорожніх комбінованих машин МДКЗ. Машини виготовили та відвантажили для комунального підприємства, яке займається технічним наглядом, утриманням та ремонтом автомобільних шляхів, а також шляхово-транспортних споруд. Про… Продовження…
В умовах повномасштабного вторгнення РФ українська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва більш ніж у 20 разів, водночас вона потребує подальших інвестицій та розвитку напрямку спільних підприємств. Про це повідомляє портал PromPolitInform із посиланням на сайт Міністерства оборони України…. Продовження…
2025‑й рік має стати роком відновлення зруйнованої економіки. Але для цього потрібні гарантії безпеки, які стануть основою для залучення міжнародних інвестицій у такі важливі галузі, як випуск літію, урану та промислове виробництво. Про це повідомляє… Продовження…
Група Метінвест виробила броньований захист для модуля управління комплексом MIM-104 Patriot, який захищає українське небо від ворожих атак. Інженери Метінвесту вже змонтували першу броню на робочий модуль управління системою ППО. Як повідомляє портал PromPolitInform, про… Продовження…
Кабінет міністрів України 20 грудня ухвалив постанову «Зброя Перемоги». Про це повідомляє Мінстратегпром, інформує портал PromPolitInform. Постанова затверджує порядок формування переліку пріоритетних зразків ОВТ. Його має сформувати Міністерство оборони на основі потреб, визначених Генштабом та держзамовниками… Продовження…
У 2025 році Велика Британія розвиватиме військову промисловість України. Також Лондон допомогатиме Україні на міжнародній арені, щоб підтримка українців продовжувалася. Про це в інтерв’ю «Суспільному» розповів британський міністр оборони Джон Гілі, передає портал PromPolitInform. Гілі розповів, що… Продовження…