У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Інтеграція України до Євросоюзу забезпечить автономію європейській металургії від росіян, – «Метінвест»

Металургія 26.11.2024
метінвест єс

Інтеграція України до ЄС сприятиме забезпеченню стратегічної автономії європейської металургійної промисловості від РФ, а також дасть змогу отримати безпеку у цій галузі. Тому Україна і ЄС взаємно зацікавлені у співпраці, і бачать безліч можливостей для синергії. Таку заяву зробив керівник офісу генерального директора групи «Метінвест» Олександр Водовіз. Про це повідомляє прес-служба компанії, передає портал PromPolitInform.

«Чому європейці прагнуть мати нас? Тому що це дає їм безпеку від росіян у металургійній галузі. Отже, ми взаємно зацікавлені у співпраці й бачимо безліч можливостей для синергії. І програма підтримки України від ЄС є чудовим інструментом для відновлення нашої промисловості. Ми хочемо стати частиною цієї програми та готові взяти в ній участь з екологічними та технологічними проєктами», – каже Водовіз.

За словами керівника офісу СЕО «Метінвесту», до війни «Метінвест» зі штатом близько 120 000 людей становив приблизно 5% ВВП України. Але від початку повномасштабного вторгнення компанія втратила майже 50% підприємств, зокрема в Маріуполі та Авдіївці. Зараз «Метінвест» налічує близько 60 000 співробітників. Майже 9 тисяч працівників компанії служить у ЗСУ, а близько 1 000 співробітників, на жаль, загинули. Підприємства Метінвесту працюють під загрозою обстрілів, адже частина потужностей розташована лише за 10 км від лінії фронту.

На переконання Водовіза, зараз, коли Україна бореться з російською агресією, вихід українських підприємств на ринок ЄС є особливо важливим.

«Україна має найбільшу ресурсну базу на європейському континенті, і ми можемо запропонувати Європі доступ до цих ресурсів. Натомість ми хочемо мати доступ до європейських технологій та фінансової системи для реалізації проєктів як в Україні, так і в ЄС. Але нам не потрібні дармові гроші – ми готові конкурувати. Готові бути частиною економічного суспільства Європи й хочемо, щоб цей процес вступу завершився якнайшвидше», – наголосив керівник офісу СЕО «Метінвесту».

За словами Олександра Водовіза, основною перепоною для України на шляху до євроінтеграції, звісно, є війна.

«Ми не можемо просто закрити очі на війну. Але наш уряд має домашнє завдання – пройти через усі процедури вступу до Євросоюзу: моніторинг, застосування законів тощо», – сказав він.

Також він зауважив, що «Метінвест» готовий інвестувати у Європі та розширювати свою присутність на ринку, включно з виробництвом сталі.

«Ми ведемо переговори з кількома європейськими компаніями про прихід в Україну. Зараз ми перебуваємо в процесі злиття та поглинання деяких європейських металургійних активів, адже маємо величезну ресурсну базу й хочемо використовувати її належним чином», – каже він.

Європейський бізнес-саміт – найбільша та найпрестижніша подія, яку щороку організовує European Business Summits, де обговорюються найскладніші європейські питання за допомогою панельних дискусій, ексклюзивних інтерв’ю та інтерактивних дебатів із високопоставленими спікерами. Цьогоріч саміт зібрав близько 120 промовців, серед яких представники урядів, депутати Європарламенту, журналісти, керівники бізнесів із різних сфер економіки та інших інституцій.

Олександр Водовіз узяв участь у панелі «Підтримуючи майбутнє України: активізація ділової співпраці». Мета цієї панелі – переосмислити майбутнє України з акцентом на інновації та модернізацію, щоб українська промисловість мала змогу активніше розвиватися під час вступу України до ЄС.

Як відомо, 20 листопада група «Метінвест» і Міністерство підприємств і виробництва Італії підписали декларацію про будівництво великого заводу з виробництва зеленої сталі потужністю 2,7 млн тонн на рік. Проєкт буде профінансовано з залученням коштів кредитних європейських фінансових інституцій.

Інші матеріали розділу Металургія

Перші серед кращих: металурги Каметсталі у минулому році освоїли тринадцять нових видів металопродукції

У 2024 році на металургійних підприємствах Групи Метінвест за запитами ринку освоїли виробництво 20 нових видів металопродукці Лідерство впевнено тримають металурги Каметсталі, чия командна робота додала підприємству і компанії 13 сортаментних новинок, 12 з яких… Продовження…


Українські металурги за рік збільшили виробництво на 21,6%

За підсумками 2024 року вітчизняні підприємства металургійної галузі виробили 7,58 млн т сталі, перевищивши показник 2023 року на 21,6%. Такі дані оприлюднило ОП «Укрметалургпром», передає портал PromPolitInform. Як повідомили в об’єднанні, українські металургійні підприємства у… Продовження…


«Метінвест» у 2024 році освоїв випуск 20 нових видів продукції

Компанія впроваджує інновації, освоюючи нові продукти для будівництва й машинобудування Металургійні підприємства групи «Метінвест» в Україні продовжують удосконалювати виробництво навіть в умовах війни. У 2024 році компанія налагодила випуск 20 нових видів продукції, зокрема на комбінатах «Каметсталь»… Продовження…


«Інтерпайп» Пінчука в Батумі відкрив логістичний хаб

Група «Інтерпайп», засновником якої є олігарх Віктор Пінчук, разом з партнерами налагодила перевалку трубної продукції в грузинському порту Батумі. Надалі їх планують доставляти клієнтам на Кавказі та в країни Середньої Азії. Про це, iнформує The… Продовження…


Завод «Метінвесту» Ахметова, що побудують в Італії, працюватиме на українській сировині — Forbes

Група «Метінвест», що належить українському мільярдерові Рінату Ахметову, у 2025 році розпочне будівництво нового заводу в Італії. Очікується, що він на 60% використовуватиме українську сировину. Однак для цього групі потрібно збудувати ще один завод в Україні вартістю до 1 млрд доларів. Про це пише Forbes… Продовження…


«Каметсталь» замінила застаріле електроустаткування у коксовому цеху

У коксовому цеху заводу «Каметсталь» за цьогорічною інвестиційною програмою модернізували розподільчу підстанцію №55. Про це повідомила пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform. «Перші місяці роботи нового електроустаткування довели більш високу надійність електрозабезпечення коксової батареї № 5», –… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: