Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вдарило по розвитку і перспективам української економіки. Україна стикалася з проблемою деіндустріалізації задовго до 2022 року, однак наслідки війни загрожують скоротити промислові можливості країни щонайменше на 20-25%. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на дані дослідження GMK Center.
Про це свідчить обвал показників за окремими секторами економіки у 2022 році, який виявився найбільш сильним: у металургії він склав 66,5% р./р., у машинобудуванні – 43,1% р./р., у будівництві – 35,2% р./р.
«Як наслідок повномасштабної агресії РФ, індекс промислового виробництва в Україні (базис – 2016 р.) обвалився зі 101,7% у грудні-2021 до 69,4% у червні поточного року. Саме промвиробництво в Україні у 2022-му скоротилося на 36,7% р./р. Індекс будівельної продукції (базис – 2016 р.) аналогічно впав зі 199,7% наприкінці 2021-го до 94,2% у червні-2024», – йдеться у дослідженні.
Також через війну Україна падає і в інвестиційну прірву: капітальні інвестиції в Україні 2022-го порівняно з попереднім роком впали на 48,7%, а 2023 року порівняно з 2021-м – на 56,2%. Тотальне недоінвестування, яке почалося ще задовго до війни, посилилося після її початку.
«Без сильного промислового базису Україна не зможе розвиватися і не відновиться після закінчення війни навіть до довоєнного рівня соціально-економічного розвитку і виробництва. Україні потрібна системна підтримка базових галузей економіки (машинобудування, ГМК, хімпром), які наповнюють державний і місцеві бюджети, приносять у країну валютну виручку. Для цього потрібні правильна державна політика щодо стимулювання розвитку промисловості та значні інвестиції», – вказують у GMK Center.
Інші матеріали розділу Промисловість
Завод комунальної та дорожньої техніки «Спецбудмаш» представив нову партію сучасних дорожніх комбінованих машин МДКЗ. Машини виготовили та відвантажили для комунального підприємства, яке займається технічним наглядом, утриманням та ремонтом автомобільних шляхів, а також шляхово-транспортних споруд. Про… Продовження…
В умовах повномасштабного вторгнення РФ українська оборонна промисловість наростила обсяги виробництва більш ніж у 20 разів, водночас вона потребує подальших інвестицій та розвитку напрямку спільних підприємств. Про це повідомляє портал PromPolitInform із посиланням на сайт Міністерства оборони України…. Продовження…
2025‑й рік має стати роком відновлення зруйнованої економіки. Але для цього потрібні гарантії безпеки, які стануть основою для залучення міжнародних інвестицій у такі важливі галузі, як випуск літію, урану та промислове виробництво. Про це повідомляє… Продовження…
Група Метінвест виробила броньований захист для модуля управління комплексом MIM-104 Patriot, який захищає українське небо від ворожих атак. Інженери Метінвесту вже змонтували першу броню на робочий модуль управління системою ППО. Як повідомляє портал PromPolitInform, про… Продовження…
Кабінет міністрів України 20 грудня ухвалив постанову «Зброя Перемоги». Про це повідомляє Мінстратегпром, інформує портал PromPolitInform. Постанова затверджує порядок формування переліку пріоритетних зразків ОВТ. Його має сформувати Міністерство оборони на основі потреб, визначених Генштабом та держзамовниками… Продовження…
У 2025 році Велика Британія розвиватиме військову промисловість України. Також Лондон допомогатиме Україні на міжнародній арені, щоб підтримка українців продовжувалася. Про це в інтерв’ю «Суспільному» розповів британський міністр оборони Джон Гілі, передає портал PromPolitInform. Гілі розповів, що… Продовження…