У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Кабмін визначив, які держкомпанії потрібні Україні: нова політика власності

Промисловий потенціал 29.11.2024
свириденко

Ухвалення політики держвласності є одним з індикаторів Ukraine Facility та маяком меморандуму з МВФ

Кабінет міністрів у п’ятницю, 29 листопада, затвердив політику державної власності, яка спрямована на покращення управління державними активами та залучення інвестицій. Про це, інформує LIGA.net, повідомило Міністерство економіки, передає портал PromPolitInform.

Документ є ключовим для впровадження норм закону № 3587-IX, що вдосконалює корпоративне управління та враховує принципи Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР).

Міністерство економіки розробляло політику впродовж останніх девʼяти місяців після ухвалення цього закону.

«Навіщо Україні державні компанії? Досі відповіді на це питання не було. Відтепер політика державної власності дає чітке розуміння того, які компанії стратегічно важливі для країни, які завдання вони мають виконувати та як підвищити ефективність їхньої роботи», – прокоментувала затвердження документа міністерка економіки Юлія Свириденко.

Разом з цим документом, додала вона, вперше в Україні запроваджується чітка та прозора політика винагороди для керівників і членів наглядових рад держкомпаній, а також – дивідендна політика. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку

Політика державної власності передбачає:

→ чітке визначення, в яких секторах економіки держава повинна зберігати свою присутність;
→ оптимізацію портфеля державних активів. Йдеться про приватизацію чи ліквідацію підприємств, що не є стратегічно важливими для держави;
→ впровадження сучасних стандартів корпоративного управління на основі принципів ОЕСР, що серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад;
→ критерії обов’язковості утворення наглядових рад;
→ плани щодо підвищення ефективності, збереження і підвищення вартості активів;
→ правила звітності та визначення цілей діяльності держкомпаній;
→ правила організації управління, розподілу функцій і повноважень між органами держави та компаній.

Довідка

Ухвалення політики держвласності є одним з індикаторів «Плану України для Ukraine Facility» та маяком меморандуму з МВФ. Документ враховує кращі світові практики, оскільки напрацьовувався в консультаціях з міжнародними партнерами.

До розробки політики долучилися представники ЄБРР, ЄС, МВФ, Світового банку, ОЕСР, USAID/Ukaid (проєкт SOERA). Проєкт політики розробили за підтримки ЄБРР із залученням зовнішніх консультантів.

Після ухвалення політики державної власності наступними кроками буде проведення тріажу – визначення та поділ компаній на ті, що залишаються у державні власності, і такі, що будуть приватизовані чи ліквідовані.

Також відбуватиметься формування наглядових рад у державних компаніях, які підпадають під критерії, та робота над розмежуванням спеціальних обов’язків держкомпаній.

Раніше голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер казав, що вступ до ОЕСР, так званого «Клубу багатих країн», для України не менш важливий, ніж до ЄС.

18 травня 2023 року Україна приєдналася до глобальної бази статистики доходів ОЕСР.

7 червня 2024 року Україна розпочала чотирирічну програму в межах початкового діалогу щодо вступу до ОЕСР.

У листопаді Україна приєдналася до Комітету з питань сільського та рибного господарства і двох його допоміжних органів у системі ОЕСР.

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

Вже 100-й в Україні. На Київщині зареєстрували новий індустріальний парк

Це вже 100-й індустріальний парк в Україні — територія з готовою інфраструктурою, де бізнес може швидко розпочати виробництво та економити на логістиці. Кожен гектар індустріального парку здатен принести до $5 млн інвестицій та створити до 100 робочих місць. Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста… Продовження…


Україна виготовляє більше самохідних артсистем за будь-яку країну вільного світу – Шмигаль

У 2024 році спроможності українського оборонно-промислового комплексу (ОПК) зросли у шість разів. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. “Самохідних артсистем Україна виготовляє більше, ніж будь-яка країна вільного світу. Значно просунулася ракетна програма. Була створена українська далекобійна… Продовження…


Президент України Володимир Зеленський зустрівся із керівниками великого бізнесу України, – ОПУ

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із Радою з питань підтримки підприємництва. Були присутні керівники та власники провідних українських компаній з різних секторів економіки, включаючи фармацевтику, логістику, агропромисловість, енергетику та інші. Про це повідомляє офіційний портал Глави… Продовження…


Володимир Зеленський провів зустріч з представниками бізнесу України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що економічна стабільність є основою як соціального життя, так і обороноздатності країни. Про це глава держави сказав у відеозверненні, повідомляє портал PromPolitInform. «Щойно я провів зустріч із представниками бізнесу України… Продовження…


Польський тракторний завод викупив український бізнесмен та перепрофілював його у військовий

Збанкрутілий польський тракторний завод Ursus, викуплений українським бізнесменом, не закриється, а змінить профіль роботи – замість тракторів випускатиме військову техніку. Персонал цього заводу перебував у стані невизначеності щодо нового працевлаштування. Тепер зрозуміло: Ursus буде працювати…. Продовження…


Держава не уклала контракти з багатьма виробниками дронів на наступний рік

Держава не уклала контракти з багатьма виробниками дронів на наступний рік. Про відсутність таких контрактів заявили 75% виробників дронів, яких опитало галузеве об’єднання «Технологічні сили України» (ТСУ). Про це в етері Громадського радіо розповіла виконавча директорка… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: