Президент України Володимир Зеленський заявив, що угода про припинення «гарячої фази війни» можлива, якщо Україні запропонують членство в НАТО навіть без тимчасово окупованих територій.
Про це, інформує BBC news Україна, він сказав 29 листопада в інтерв’ю Sky News – своєму першому інтерв’ю британським ЗМІ після перемоги Трампа на виборах. Повідомляє портал PromPolitInform.
Під час інтерв’ю кореспондент Sky News Стюарт Рамзі попросив Володимира Зеленського прокоментувати публікації ЗМІ про те, що одним із планів обраного президента США Дональда Трампа щодо припинення війни може бути «передача» Росії окупованих територій в обмін на вступ України до НАТО.
Зеленський у відповідь заявив, що для припинення «гарячої фази війни» необхідно запропонувати членство в НАТО неокупованим частинам України. При цьому він наголосив, що саме запрошення до альянсу має бути для України у її міжнародно визнаних кордонах.
«Якщо ми хочемо зупинити гарячу стадію війни, треба взяти під парасольку НАТО ту частину України, яку ми контролюємо», – сказав він. Після цього, за його словами, окуповані території Київ зможе повернути дипломатичним шляхом.
Припинення вогню необхідне для того, щоб «гарантувати, що Путін не повернеться», щоби захопити ще більше українських територій, сказав український лідер.
Зеленський, однак, додав, що Україна ніколи не розглядала таку пропозицію, тому що офіційно ніхто їй це не пропонував.
«Юридично визнавати українські території, які перебувають під окупацією Росії, визнавати їх російськими, ми не будемо. І не можемо. Це суперечить Конституції України», – також сказав Зеленський.
Sky News звертає увагу, що президент України вперше говорить про угоду з припинення вогню, яка передбачала б контроль Росії над українськими територіями.
Протягом усієї війни Зеленський ніколи не заявляв, що поступиться Москві будь-якою окупованою українською територією, у тому числі Кримом, анексованим 2014 року.
Чи можуть Україні дати парасольку НАТО
Коментар кореспондента BBC Пола Адамса
В інтерв’ю Sky News президент Зеленський каже, що якщо членство в НАТО запропонують всій Україні, в її міжнародно визнаних кордонах, то він може бути готовий розглянути пропозицію, щоб під парасольку НАТО перейшла територія, яка зараз залишається під контролем Києва.
Це могло б допомогти закінчити «гарячу фазу» війни, визнає він, але це має статися швидко. І тоді Україна спробує повернути територію, яка зараз перебуває під російським контролем, дипломатичними засобами.
Важливо наголосити, що, за словами Зеленського, ніхто йому таких пропозицій поки не робив, тож усе це обговорення є суто теоретичним. НАТО мала б запропонувати членство всій країні, включаючи ті її частини, які перебувають під російським контролем. Вкрай сумнівно, що НАТО колись навіть розгляне такий крок.
Є повідомлення, що західні кола вже понад рік обговорюють так звану західнонімецьку модель, коли членство в НАТО запропонували розділеній Німеччині. Але жодних офіційних пропозицій Україні поки що не робили.
Також варто зауважити, що досі не було жодних вказівок, що Володимир Путін готовий розглядати подібні пропозиції.
Усі ознаки вказують на те, що альянс не підтримає будь-яку залученість України до НАТО.
Про мобілізацію і допомогу Заходу
В інтервʼю Sky News Володимир Зеленський також зазначив, що західні партнери закликають Україну посилити мобілізацію, але не дають їй достатньо зброї.
За словами президента, Київ просив оснастити 10 військових бригад, але Захід повністю укомплектував лише дві з половиною бригади.
«Вони говорять про мобілізацію, але реальна проблема з 10 бригадами, які наші партнери не оснастили, я дуже просив їх понад рік тому, що нам потрібно оснастити ці бригади. Ми ухвалили це рішення зі Сполученими Штатами та з європейськими союзниками, і на сьогодні Європа та Сполучені Штати повністю оснастили дві з половиною бригади», – сказав Зеленський.
За його словами, проблема України полягає саме в оснащенні військовослужбовців зброєю та технікою, а не кількості наявних військ. Раніше цього тижня ЗМІ повідомляли, що США закликають Україну зменшити вік мобілізації до 18 років. У Києві виступили проти цієї ідеї.
«Мене питають про мобілізацію… про те, що потрібні молоді люди. І я відповів: Ви хочете, щоб вони вмирали без зброї?» – сказав Зеленський в інтерв’ю.
«І якщо європейські чи американські чиновники мають ідею щодо віку мобілізації, я хочу попросити наших партнерів робити свою справу, а ми робитимемо свою», – додав президент України.
Інші матеріали розділу Політика
Президент США Джо Байден заявив, що Володимир Путін перебуває у скрутному становищі після введення масштабних санкцій щодо російської нафти. Він також вірить, що Україна має реальний шанс здобути перемогу, якщо Захід продовжить підтримку. Про це,… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський під час засідання Ставки повідомив про нарощення виробництва дронів і ракет для Сил оборони, нові санкції проти росії та взяття в полон двох солдатів із Північної Кореї. Про це інформує «Ми – Україна»,… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський заявив, що робить все можливе для завершення війни країни-агресорки Росії проти України у 2025 році. Про це, повідомляє «Українські новини», він сказав під час участі у засіданні Контактної групи з питань оборони України… Продовження…
Популярний американський подкастер Лекс Фрідман записав тригодинне інтерв’ю з Володимиром Зеленським. У ньому було озвучено чимало важливих тез. У західних країнах можуть не до кінця розуміти того, що відбувається в Україні. Кандидат політичних наук та… Продовження…
У Міністерстві оборони США розповіли, що не зможуть доставити всю обіцяну допомогу Україні до 20 січня — дня інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Однак, допомога продовжуватиме надходити й після цього. Про це, інформує Букви,… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський спільно з першою леді Оленою Зеленською, з якою, каже він, «іноді зустрічаються», дали інтерв’ю телемарафону «Єдині новини». Про це інформує Радіо Свобода, передає портал PromPolitInform. Глава держави, зокрема, говорив про ситуацію на полі бою,… Продовження…