Міністерство економіки відновило надання статусу критичності підприємствам для бронювання працівників від мобілізації. Міністерство вже оновило статус для перших семи підприємств за новими критеріями. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу міністерства, інформує портал PromPolitInform.
«Перші сім підприємств успішно пройшли процедуру оновлення критичності за новими критеріями. Це компанії зі сфери виробництва скляних виробів, меблів, текстилю, керамічної плитки та інших сфер. Компанії отримали можливість бронювати працівників на строк до 12 місяців», – повідомила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, ті, хто критичність не оновив, теж можуть бронювати працівників. Діятиме таке бронювання до 28 лютого 2025 року, це крайній термін для оновлення критичності.
Свириденко повідомила, що загалом, за перші два дні відновлення бронювання через Дію, компанії подали 3500 заяв на бронювання 26,7 тисяч працівників.
Новий порядок бронювання
Нагадаємо, що підприємства, які ще не оновили, але ще мають діючий статус критично важливих, можуть забронювати працівників до 28 лютого 2025 року. Після оновлення критичності за новими обов’язковими критеріями вони зможуть бронювати працівників до 12 місяців.
Для отримання статусу критично важливого приватні підприємства повинні відповідати двом обов’язковим критеріям:
Рівень зарплати. Середня заробітна плата має бути не менше 20000 гривень за звітний період,
Відсутність заборгованостей. Підприємство не повинно мати боргів перед державним або місцевим бюджетом за будь-якими податками та зборами.
Також необхідно відповідати одному з додаткових критеріїв:
сума сплачених податків і внесків перевищує 1,5 млн євро;
надходження в іноземній валюті перевищують 32 млн євро;
підприємство має стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об’єктів);
підприємство є резидентом «Дія Сіті»;
надає послуги зв’язку зі значними доходами;
має важливе значення для економіки або потреб громади.
Галузеві та регіональні критерії державні органи мають погодити з Міноборони та Мінекономіки.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Це вже 100-й індустріальний парк в Україні — територія з готовою інфраструктурою, де бізнес може швидко розпочати виробництво та економити на логістиці. Кожен гектар індустріального парку здатен принести до $5 млн інвестицій та створити до 100 робочих місць. Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста… Продовження…
У 2024 році спроможності українського оборонно-промислового комплексу (ОПК) зросли у шість разів. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. “Самохідних артсистем Україна виготовляє більше, ніж будь-яка країна вільного світу. Значно просунулася ракетна програма. Була створена українська далекобійна… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський зустрівся із Радою з питань підтримки підприємництва. Були присутні керівники та власники провідних українських компаній з різних секторів економіки, включаючи фармацевтику, логістику, агропромисловість, енергетику та інші. Про це повідомляє офіційний портал Глави… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський заявив, що економічна стабільність є основою як соціального життя, так і обороноздатності країни. Про це глава держави сказав у відеозверненні, повідомляє портал PromPolitInform. «Щойно я провів зустріч із представниками бізнесу України… Продовження…
Збанкрутілий польський тракторний завод Ursus, викуплений українським бізнесменом, не закриється, а змінить профіль роботи – замість тракторів випускатиме військову техніку. Персонал цього заводу перебував у стані невизначеності щодо нового працевлаштування. Тепер зрозуміло: Ursus буде працювати…. Продовження…
Держава не уклала контракти з багатьма виробниками дронів на наступний рік. Про відсутність таких контрактів заявили 75% виробників дронів, яких опитало галузеве об’єднання «Технологічні сили України» (ТСУ). Про це в етері Громадського радіо розповіла виконавча директорка… Продовження…