Зустріч у Брюсселі за участі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО мала продуктивні дискусії. Про це, інформує Громадське радіо, за підсумками засідання повідомив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте, повідомляє портал PromPolitInform.
Він наголосив, що ця зима може стати для України найважчою з 2022 року.
«Україна стикається з безперервними бомбардуваннями, спрямованими на цивільні райони й критично важливу інфраструктуру. А Росія досягає успіхів уздовж лінії фронту, хоча і дорогою ціною. Ми обговорили, що ще члени Альянсу можуть зробити для забезпечення критично важливих боєприпасів і засобів протиповітряної оборони, оскільки Росія посилює свої атаки й розширює війну за допомогою північнокорейських військ і зброї», — зауважив Рютте.
Він також додав, що члени Альянсу працюють над тим, щоб виконати фінансові зобов’язання щодо надання Україні безпекової допомоги в розмірі 40 мільярдів євро до кінця 2024 року.
Рютте також очікує, що нове Командування НАТО з допомоги Україні у німецькому Вісбадені повністю запрацює до кінця цього року.
«Але ми повинні робити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі. Ми повинні надати достатню підтримку, щоб змінити траєкторію цього конфлікту раз і назавжди», — наголосив генсек Альянсу.
Ситуація на Близькому Сході
Міністри закордонних справ країн-членів НАТО також обговорили ситуацію на Близькому Сході.
Вчора до міністрів приєднався король Йорданії Абдалла ІІ, повідомив Марк Рютте.
«Йорданія є одним із найважливіших партнерів НАТО на Близькому Сході. Я хочу подякувати Його Величності за особисте лідерство і підтримку нашого Альянсу. У такі часи важливо мати друзів і партнерів по всьому світу. І я радий сказати, що Його Величність є вірним другом НАТО і залишається ним вже багато років», — сказав генсек.
Незабаром в Аммані відкриють Офіс зв’язку НАТО для подальшого поглиблення цих зв’язків.
Крім того, міністри обговорювали роль Ірану, який підтримує групи бойовиків. А також, підтримку незаконної війни Росії в Європі шляхом надання безпілотників «Shahed».
«Зближення Росії, Китаю, Північної Кореї та Ірану підкреслює глобальний характер загроз, з якими ми стикаємось. Включаючи ескалацію небезпеки війни, що триває в Україні. В обмін на війська і зброю Росія надає Північній Кореї підтримку її ракетної і ядерної програм. Такий розвиток подій може дестабілізувати Корейський півострів і навіть загрожувати Сполученим Штатам. Таким чином, незаконна війна Росії в Україні загрожує всім нам», — наголосив Рютте.
Партнери також провели засідання Ради Україна-НАТО за участю міністра закордонних справ України Андрія Сибіги та нової Верховної представниці ЄС Каї Каллас. За словами Марка Рютте, Європейський Союз є важливим партнером НАТО, і Альянс співпрацює з ним із цілої низки питань.
Крім того, міністри обговорили дедалі агресивнішу поведінку Росії, а також ескалацію її кампанії ворожих дій у країнах НАТО.
«Ми спостерігаємо різке збільшення кількості цих нападів і повинні притягнути винних до відповідальності.
І Росія, і Китай намагаються дестабілізувати наші країни і розділити наші суспільства за допомогою актів саботажу, кібератак і енергетичного шантажу. Тому сьогодні міністри погодили комплекс проактивних заходів для протидії ворожій та кібернетичній діяльності Росії. Вони включають посилений обмін розвідданими, більше навчань, кращий захист критичної інфраструктури, вдосконалення кіберзахисту та жорсткіші дії проти тіньового флоту російських суден-експортерів нафти. І ми будемо тісно співпрацювати з ЄС над цими питаннями», — повідомив Марк Рютте.
Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Марк Рютте нададуть Україні системи ППО, про які просив у Брюсселі Андрій Сибіга.
Інші матеріали розділу Політика
США та КНР спільно попрацюють над тим, щоб зробити світ більш безпечним, сказав Дональд Трамп під час розмови із Сі Цзіньпіном. Лідер КНР розповів про те, чого хотів би від Америки. 17 січня 2024 року… Продовження…
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у середу після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, що вони прийняли спільну заяву. Її пункти відповідають очевидним інтересам Польщі та України, підкреслив Туск. Про це інформує Флот2017, повідомляє портал… Продовження…
Україна могла б розраховувати на відкриття двох переговорних кластерів про вступ до Європейського Союзу під час головування Польщі в Раді ЄС. Про це, повідомляє UA|TV, сьогодні, 14 січня, на засіданні Комітету в закордонних справах Європарламенту… Продовження…
Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте наголосив, наскільки важливо зберегти та продовжити підтримку України, щоб дати їй шанс починати можливі перемовини з Москвою з сильної позиції. Про це повідомив Рютте під час засідання комітету Європейського парламенту 13 січня, інформує… Продовження…
Президент США Джо Байден заявив, що Володимир Путін перебуває у скрутному становищі після введення масштабних санкцій щодо російської нафти. Він також вірить, що Україна має реальний шанс здобути перемогу, якщо Захід продовжить підтримку. Про це,… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський під час засідання Ставки повідомив про нарощення виробництва дронів і ракет для Сил оборони, нові санкції проти росії та взяття в полон двох солдатів із Північної Кореї. Про це інформує «Ми – Україна»,… Продовження…