Шахраї розповсюджують інформацію про нібито надання українцям безкоштовного газу. Про це повідомляє Група Нафтогаз у Телеграмі, інформує портал PromPolitInform.
“Будьте уважні: ми не збираємо жодних заявок на надання безоплатних послуг або виплату грошей для оплати за газ. Такі публікації – це спроба отримання персональних даних та коштів громадян”, – наголосили у Нафтогазі.
Компанія просить споживачів не переходити за невідомими посиланнями та довіряти офіційним джерелам інформації.
Найпоширеніші види інтернет-шахрайства:
– Отримання логіна і пароля, інших особистих даних для використання в платіжних системах. Так зазвичай діють шахраї через розсилку переходів на сайт, з авторизацією на сайті практично з ідентичною назвою тощо.
– Шахрайство з кредитними картками, через отримання номера карти, терміну дії та CVV-код.
– Створення фіктивних інтернет-магазинів.
Як уникнути обману інтернет-магазину:
– використовуйте тільки перевірені ресурси і переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішингові сайти;
– не передавайте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код, і пін-код), адже працівники банку ніколи не запитують таку інформацію;
– зверніть увагу, що сайти, які приймають онлайн-платежі, повинні бути захищені, для цього в назві адреси вони повинні містити https:// і значок «замочка»;
– ніколи не переходьте в особистий кабінет за посиланнями, які вам надсилають в соціальних мережах (Viber, WhatsApp чи інші);
– рекомендуємо завжди використовувати наложений платіж, щоб виключити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами.
Ще хочеться порадити на картках не встановлюйте великий ліміт на зняття коштів в день, наприклад 1000 грн. Особливо шахраї полюбляють кредитні картки, тому бажано щоб кредитний ліміт картки також був не великий, якщо немає такої потреби не підвищуйте. В таких випадках навіть якщо шахраї отримують доступ до карток не зможуть зняти великих сум.
Але якщо все ж таки, шахраї отримали доступ до ваших карток, потрібно негайно – у вас буде приблизно 10-15 хв., зайти в свій додаток (наприклад Приват24) та заблокувати всі картки. Також одразу повідомте працівників банку про такий випадок, через чат чи гарячу лінію банку, в цілях безпеки банк заблокує ваш аккаунт. А ось потім можна йти в найближче відділення банку і перевипустити свої картки та замінити паролі.
Крім цього, на сайті кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ ) в розділі «Стоп Фрауд» можна перевірити номер телефону, банківську картку і посилання на сумнівний сайт – можливо, шахраї вже є в базі кіберполіції.
Фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Новини
Українські рятувальники готові допомогти із гасінням пожеж, які уже шостий день вирують у США. Про це, повідомляє «Слово і діло», Президент України Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, передає портал PromPolitInform. «Доручив сьогодні міністру внутрішніх справ України й… Продовження…
Адміністрація президента США Джо Байдена не встигла використати близько 4 мільярдів доларів, виділених на допомогу Україні. Про це пише Перший бізнесовий, повідомляє портал PromPolitInform. За даними Пентагону, ці кошти будуть передані новообраному президенту Дональду Трампу,… Продовження…
За прогнозами ПРООН, допомоги потребуватимуть 12,6 мільйона українців. Республіка Корея виділила понад $20,79 млн для проєктів в рамках рограми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) у Запорізькій, Сумській та Херсонській областях. Кошти спрямовані на перехід від… Продовження…
Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля. Влада США оголосила про нові масштабні санкції проти нафтового сектору Росії. Про це повідомило американське Міністерство… Продовження…
Сьогодні, 10 січня 2025 року, відновлено роботу всіх основних сервісів порталу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) після масштабної кібератаки з боку росії. Про це повідомляє Міністерство юстиції України, інформує… Продовження…
Після прийняття відповідного Закону України до українського війська повернулось понад 7 тисяч військових, які вперше самовільно залишили частини. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, інформує портал PromPolitInform. З них 4 тис. 396 осіб вже офіційно поновлені на військовій… Продовження…