Група «Інтерпайп», засновником якої є олігарх Віктор Пінчук, разом з партнерами налагодила перевалку трубної продукції в грузинському порту Батумі. Надалі їх планують доставляти клієнтам на Кавказі та в країни Середньої Азії. Про це, iнформує The Pаge, начальник управління логістики та митного контролю «Інтерпайпу» Євген Анікін розповів в інтерв’ю Центру транспортної стратегії, повідомляє портал PromPolitInform.
За словами Анікіна, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну порти Одеси не приймали вантажні судна, тому компанія працювала через Ізмаїл з доставкою до Констанци.
У січні, коли відновив роботу порт в Одесі, «Інтерпайп» став однією з перших компаній, хто відправив з цього міста свій вантаж.
«Зараз туди поступово повертаються контейнерні лінії. І це позитивна динаміка. Паралельно продовжуємо працювати і з балкерами. Тобто доставляти невеликі партії з одного порту в другий невеликим судном і там перевантажувати на більший. Але тепер балк можливий не тільки через Ізмаїл, а й з Одеси», — розповів Анікін.
Він також зазначив, що після перегляду цін балкові операції компанія перенесла з порту Констанци до Варни в Болгарії. За словами начальника управління логістики та митного контролю, це дозволило знизити витрати на 46%.
Своєю чергою за 5 місяців «Інтерпайп» зекономив понад $1 млн.
Анікін зазначив, що з початку російського вторгнення компанія постійно переглядає свої логістичні шляхи для того, щоб знизити витрати.
До 2024 року доставка в Азербайджан, Вірменію, Узбекистан, Таджикистан здійснювалася автотранспортом через Європу. Однак «Інтерпайп» знайшов альтернативу в мультимодальних перевезеннях, із залученням кількох видів транспорту.
Наразі труби доставляють морем до грузинського порту Батумі, а далі вони їдуть до клієнта автомобільним чи залізничним транспортом.
«У Батумі спільно з нашими партнерами наразі створено хаб, в якому вивантажується і сортується продукція, подібно до того, як це організовано в американському Х’юстоні. Також ми провели переговори з локальними залізничними операторами й отримали оптимальні розцінки», — розповів Анікін.
За 7 місяців завдяки такому формату перевезень «Інтерпайп» зекономив понад $900 тис. Крім цього, протягом 2 років компанія збільшила базу потенційних перевізників морем більш ніж у 10 разів, що дозволяє обирати надійного оператора за оптимальну ціну.
Інші матеріали розділу Металургія
За підсумками 2024 року вітчизняні підприємства металургійної галузі виробили 7,58 млн т сталі, перевищивши показник 2023 року на 21,6%. Такі дані оприлюднило ОП «Укрметалургпром», передає портал PromPolitInform. Як повідомили в об’єднанні, українські металургійні підприємства у… Продовження…
Компанія впроваджує інновації, освоюючи нові продукти для будівництва й машинобудування Металургійні підприємства групи «Метінвест» в Україні продовжують удосконалювати виробництво навіть в умовах війни. У 2024 році компанія налагодила випуск 20 нових видів продукції, зокрема на комбінатах «Каметсталь»… Продовження…
Група «Метінвест», що належить українському мільярдерові Рінату Ахметову, у 2025 році розпочне будівництво нового заводу в Італії. Очікується, що він на 60% використовуватиме українську сировину. Однак для цього групі потрібно збудувати ще один завод в Україні вартістю до 1 млрд доларів. Про це пише Forbes… Продовження…
У коксовому цеху заводу «Каметсталь» за цьогорічною інвестиційною програмою модернізували розподільчу підстанцію №55. Про це повідомила пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform. «Перші місяці роботи нового електроустаткування довели більш високу надійність електрозабезпечення коксової батареї № 5», –… Продовження…
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Група Метінвест Ріната Ахматова у межах ініціативи «Сталевий Фронт» налагодила виробництво мобільних металевих укриттів, які називаються «сталевими криївками». Військові на фронті отримують їх у вигляді окремих укриттів, командних пунктів, які… Продовження…
Інтеграція України до ЄС сприятиме забезпеченню стратегічної автономії європейської металургійної промисловості від РФ, а також дасть змогу отримати безпеку у цій галузі. Тому Україна і ЄС взаємно зацікавлені у співпраці, і бачать безліч можливостей для… Продовження…