Жінки все частіше беруть на себе лідерські ролі, запускають бізнеси та освоюють чоловічі професії, але бар’єри все ще є
В Україні взялися за усунення гендерної нерівності: жінок підтримують у бізнесі, навчанні нових професій і прагнуть зробити оплату праці справедливою. Про це, інформує Знай.UA, розповіли у Міністерстві економіки, повідомляє портал PromPolitInform.
Що пропонують жінкам?
Можливості для бізнесу. Через грантові програми можна одержати від 150 тис. до 8 млн. гривень на старт або розвиток власної справи.
Робота за умов. У новому Трудовому кодексі хочуть закріпити вісім видів трудових договорів, включаючи надомну та дистанційну роботу.
Навчання нових професій. Наразі жінки можуть отримати ваучери на 30 тис. грн для навчання 30 затребуваним професіям. Серед них – водій трамвая, кранівниця, екскаваторниця та інші.
Справедлива оплата праці. До 2030 року планують скоротити розрив у зарплатах чоловіків та жінок до 13,6%. Наразі жінки заробляють у середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки за ту саму роботу.
Чому це важливо?
Під час війни жінки все частіше беруть лідерські ролі, запускають бізнеси і освоюють чоловічі професії. Але бар’єри все ще є:
Жінки рідше обіймають керівні посади.
Високооплачувані галузі переважно «чоловічі».
Навіть на однакових позиціях зарплати жінок нижчі.
Що кажуть експерти?
Юлія Свириденко, перший віце-прем’єр-міністр:
«Наша амбітна мета – до 2030 року знизити розрив в оплаті праці жінок і чоловіків до 13,6%».
Тетяна Бережна, заступник міністра економіки:
«У листопаді ми запровадили ваучери для жінок – тепер кожна жінка зможе отримати 30 тис. грн для оволодіння однією з 30 професій».
Сабін Фрейзер Гюнеш, ООН Жінки в Україні:
«Усунення цієї нерівності – це не просто питання справедливості; це повне розкриття потенціалу нашої робочої сили на користь економічного розвитку України та сприяння більш інклюзивному та гендерно-відповідальному відновленню».
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
Надбавку призначають у разі дотримання певних вимог. У січні 2025 року Пенсійний фонд України нарахує деяким пенсіонерам доплати до пенсій. Громадяни у віці старше 80 років зможуть отримати 570 гривень, повідомили у Пенсійному фонді. Про це пише «Судово-юридична… Продовження…
У 2025 році працюючі пенсіонери, які продовжували працювати після призначення або попереднього перерахунку пенсії, отримають перерахунок своїх виплат. Про це інформує «На пенсії», повідомляє портал PromPolitInform. Згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України від 09.07.2003… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав важливий Закон України № 4157-ІХ щодо пенсійного забезпечення учасників бойових дій, осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, а також членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України. Як повідомляє портал PromPolitInform, про… Продовження…
З 1 січня 2025 року і на період дії воєнного стану пенсії, які призначені за окремим законодавством і перевищують 10 прожиткових мінімумів 23 610 грн., будуть виплачуватися із застосуванням понижувальних коефіцієнтів. Про це йдеться у… Продовження…
Пенсійний фонд України запустив на вебпорталі електронних послуг новий сервіс. Мова йде про «Пошук пенсійного посвідчення». Для чого потрібен сервіс Таким чином він має спростити перевірку дійсності документа. Про це пише 24 канал з посиланням на фонд,… Продовження…
Основним документом для оформлення пенсії в Україні є трудова книжка. У 2025 році громадяни зможуть вийти на пенсію у 60 років, якщо матимуть страховий стаж щонайменше 32 роки. До 2028 року ця вимога зросте до… Продовження…