Новий підхід до закупівель пального дозволив зекономити 15,8 млн грн на арктичному дизелі.
Державний оператор тилу (DOT) оптимізує механізм закупівель пального для Збройних сил України. У Міноборони повідомили, що тепер замість чотирьох великих регіональних лотів постачання поділять на вісім дрібніших, що дозволить підвищити конкуренцію та знизити витрати. Як передає портал PromPolitInform, про це пише «Судово-юридична газета».
Економія та переваги нового підходу
– 2,7% економії на лотах із одним учасником
– 7,5% економії на лотах із двома і більше учасниками
– Загальна економія понад 82 млн грн
– Зменшення ризиків для постачальників через безпекові виклики
У 2024 році DOT закупив ПММ на 28,2 млрд грн. Завдяки оптимізації процесу державі вдалося зекономити додаткові 15,8 млн грн лише на закупівлі арктичного дизельного пального.
Що змінилося?
Раніше регіони ділили на 4 великі лоти (Східний, Південний, Центральний, Західний).
Тепер кількість лотів збільшено до 8 менших, що зменшить логістичні витрати та зробить умови вигіднішими для бізнесу.
Менша кількість точок постачання в кожному лоті дозволить знизити бар’єр для участі нових постачальників, що сприятиме здоровій конкуренції.
«Ринок пального в Україні відзначається значними безпековими ризиками через постійну загрозу з боку російської федерації. Тому постачальники не зберігають великі обсяги на території України. Поглиблення регіональної моделі дозволяє зменшити безпекові ризики для бізнесу, знижуючи необхідні для участі в торгах обсяги палива. Це відкриває можливості для нових гравців ринку та підвищує рівень конкуренції, що, своєю чергою, позитивно впливає на вартість продукції для потреб оборони», – наголосила директорка програми ПММ DOT Марина Єремєєва.
Очікується, що з квітня DOT розпочне закупівлі літнього пального, що може залучити ще більше учасників ринку та підвищити конкуренцію.
Інші матеріали розділу Фінанси
Благодійні організації у 2024 році перерахували до державного та місцевих бюджетів 1,9 млрд грн у вигляді податків і зборів. Про це, передає Укрінформ, повідомляє Державна податкова служба, інформує портал PromPolitInform. «У 2024 році 3 886 благодійних… Продовження…
США надали Україні понад 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки За результатами аудитів Рахункової палати України стало відомо, що Сполучені Штати Америки протягом 2022-2024 років надали Україні понад 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, яка… Продовження…
Національний банк України планує запуск цифрової гривні — інноваційної форми національної валюти, яка має на меті підвищити прозорість фінансових операцій і прискорити цифровізацію економіки. Про це інформує Перший Бізнесовий, повідомляє портал PromPolitInform. Нова валюта, яку… Продовження…
Банки за період з 01 червня 2024 року до 02 березня 2025 року отримали 3879 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 81,7 млрд грн і розпочали фінансування таких проєктів… Продовження…
У Міністерстві аграрної політики та продовольства відбулася установча зустріч зі створення Виплатної агенції для надання допомоги українським агровиробникам. Про це повідомляє Мінагрополітики, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що створення Виплатної агенції є необхідною умовою для використання коштів… Продовження…
Національний банк України надав офіційні роз’яснення щодо прийому 100-доларових купюр у банках та обмінниках, оскільки багато українців стикаються з відмовами під час обміну старих банкнот. Про це інформує «Економічні новини», повідомляє портал PromPolitInform. Як повідомила пресслужба… Продовження…