Наразі триває робота над участю України у транспортуванні азербайджанського газу до Європи. Про це, передає «Європейська правда», на брифінгу у п’ятницю, 7 лютого, заявив речник українського зовнішньополітичного відомства Георгій Тихий, повідомляє портал PromPolitInform.
Тихий заявив, що йдеться саме про азербайджанський газ, а не його підміну газом іншого походження.
«Йдеться саме про азербайджанський газ і участь України в його транспортуванні. Так, дійсно, ця робота ведеться», – зазначив Тихий.
Тихий зауважив, що Україна «бачить різні сигнали прем’єр-міністра Словаччини (Роберта Фіцо, – Ред.)», але вважає, що уряд країни мав завчасно забезпечити диверсифікацію ресурсів, їхнє постачання й енергетичну безпеку так, як це робили інші європейські держави.
«Зараз не треба скаржитися на те, що ця робота не була ними виконана, і тепер є якісь потреби в забезпеченні енергоресурсами. Ми нагадаємо, що в Європі достатньо енергоресурсів неросійського походження. Це стосується і американського газу, і іншого газу від партнерів, якого достатньо для того, щоб забезпечувати потреби європейських споживачів», – наголосив він.
Відтак речник МЗС закликав усіх у Європі «орієнтуватися саме на ці джерела енергоресурсів, а не на Росію, бо Росія нічого не дає безкоштовно».
«Якщо дає газ дешевше – решта ціни доплачується суверенітетом. Україна це радить не тому, що вона найрозумніша, а тому, що вона це проходила у своїй історії, на жаль», – додав Тихий.
Як повідомляли, у липні 2024 року Україна і Європейський Союз звернулись до Азербайджану із пропозицією постачати природний газ до Європи через Україну після того, як в кінці року закінчиться чинний контракт з Росією про транзит.
А Україна з 1 січня припинила транзит російського газу, який продовжували отримувати кілька держав ЄС та невизнане Придністров’я.
Зеленський заявив, що Україна не розглядає поновлення угоди з «Газпромом» про транзит, і дав зрозуміти, що Київ не погодиться прокачувати російський газ під виглядом азербайджанського.
Тоді Фіцо різко розкритикував Зеленського за ці дії, а також написав листа лідерам ЄС, де висловлював невдоволення діями української сторони.
25 січня український президент заявив, що Україна готова транспортувати газ з Азербайджану.
Інші матеріали розділу Енергетика
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…
Знову під масованим ракетно-дроновим обстрілом енергетична і газова інфраструктура в різних регіонах України. Як передає «Економічні новини», про це повідомляє міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє портал PromPolitInform. «Росія продовжує свій енергетичний терор. Там, де можливо, рятувальники і енергетики… Продовження…