Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що звільнення України до кордонів перед 2014 роком та її вступ до НАТО є нереалістичними цілями. Україні потрібні надійні гарантії безпеки, але в миротворчій місії не братимуть участі американські військові – такі тези посадовець озвучив на відкритті засідання Контактної групи з допомоги Україні у форматі “Рамштайн”, інформує портал PromPolitInform.
За його словами, американський лідер прагне завершити цю війну дипломатичним шляхом і залучити Росію та Україну до столу переговорів.
Гегсет наголосив, що Міноборони США допоможе досягти цієї мети.
“Ми покладемо край цій нищівній війні та встановимо міцний мир, лише об’єднавши силу союзників і реалістичну оцінку поля бою. Ми хочемо, як і ви, суверенної та процвітаючої України. Але для початку треба визнати, що повернення Україні кордонів до 2014 року є нереалістичною метою”, – сказав чиновник.
Водночас голова Пентагону наголосив, що мир для України повинен містити надійні гарантії безпеки, аби забезпечити, що війна не почнеться знову. Гегсет наголосив, що такий мир не повинен стати “Мінськом 3.0”.
США не вірять, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання війни шляхом переговорів, натомість будь-які гарантії безпеки мають бути підкріплені боєздатними європейськими та неєвропейськими військами.
Проте голова Міноборони наголосив, що такі миротворці мають бути розгорнуті не в межах місії НАТО, а також їх не має захищати стаття 5 Північноатлантичного договору. Це положення гарантує колективну безпеку й визнає напад на одного члена Альянсу нападом на усіх.
Гегсет також зауважив, що американських військових не будуть розгортати в Україні.
Також він повторив тезу Трампа про необхідність зниження цін на енергоносії та санкцій проти Росії у цьому секторі, що має привести РФ за стіл переговорів. Окрім цього, посадовець закликав європейських партнерів до збільшення витрат на оборону з 2% до 5% від ВВП, на чому наполягає президент США.
Фото – Ron Sachs / EPA
Інші матеріали розділу Новини
Верховна Рада України підтримала законопроєкт щодо землевідведення для операторів мобільного звʼязку. Це дозволить швидше відновлювати пошкодження. Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії… Продовження…
Росіяни спрогнозували 15 можливих сценаріїв військових конфліктів до 2045 року, шість із яких – пов’язані з північною Європою. Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему «Нові контури європейської безпеки» повідомив заступник начальника… Продовження…
Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії”. Відповідний законопроєкт №13018-д у першому читанні на засіданні у вівторок підтримали 269 нардепів, повідомив перший заступник керівника Комітету… Продовження…
25 березня Служба безпеки України святкує свою 33-тю річницю з дня створення. Про досягнення і роботу СБУ розповіла пресслужба відомства, інформує портал PromPolitInform. 25 березня 1992 року – офіційна дата створення української спецслужби. Цього дня Верховна Рада ухвалила… Продовження…
За словами президента, є запит конкретних бригад щодо розширення програми «Контракт 18-24». Програма «Контракт 18-24», яка передбачає виплату 1 млн грн добровольцям, буде розширена на підрозділи Нацгвардії та Держприкордонслужби. Про це, інформує ТСН, заявив президент Володимир Зеленський… Продовження…
Угода про рідкісноземельні копалини з Україною укладена. Наразі йде мова про території та власність на електростанції. Про це заявив президент США Дональд Трамп, пише Clash Report. Таку інформацію надає Новини.LIVE, повідомляє портал PromPolitInform. Що відомо про укладення угоди… Продовження…