Верховна Рада прийняла закон про спрощену реєстрацію ліків та прозоре ціноутворення. Нові правила передбачають контроль цін на ліки та спрощену реєстрацію препаратів з ЄС, Британії та США.
Верховна Рада ухвалила закон щодо спрощеної державної реєстрації лікарських засобів. Про це, пише УНН, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у середу, інформує портал PromPolitInform.
«№11493 – зміни підходів до існуючих процедур спрощеної державної реєстрації лікарських засобів, які можуть закуповуватися ДП «Медзакупівлі України – в цілому», – написав нардеп у Telegram.
Законопроєкт підтримало 250 народний депутатів.
Що змінюється
Законопроєктом, за словами голови комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, запроваджуються механізми прозорого ціноутворення на ліки, що передбачено рішенням РНБО від 5 лютого цього року.
Згідно із законопроєктом, МОЗ вноситиме до Національного каталогу цін задекларовану вартість виробника або імпортера ліків, яка не може перевищувати ціну трьох найнижчих цін у референтних країнах Східної Європи. «Аптеки зобов’язані мати в наявності лікарський засіб за однією з трьох найнижчих цін», – зазначив нардеп.
Також, за його даними, запроваджуються практики, які мають призвести до фактичного зменшення закупівельних цін на ліки: механізм відтермінування знижок, кредитних нот, бонусів та інших форм зворотного коригування ціни можуть застосовуватись ліцензіатами, які провадять господарську діяльність з виробництва лікарських засобів.
Окрім того, лікарські засоби, які зареєстровані компетентним органом у Великій Британії, країнах ЄС або включені до переліків ВООЗ, як повідомляється, отримають дозвіл на реєстрацію в Україні за спрощеною процедурою. Це стосується й препаратів, які включені до плану Президента США по боротьбі з ВІЛ.
Укладання договорів про маркетингові послуги з промоції лікарських засобів хочуть дозволити виключно між виробниками (імпортерами) та аптекою (аптечною мережею). Відповідний порядок надання послуг затверджуватиме уряд, а надання рекламних послуг поза місцями здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами буде заборонено.
Додамо
Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що необхідно ухвалити рішення для зниження цін на ліки. Аптечний бізнес підтримав заяву Президента. Він також анонсував засідання РНБО у середу, на якому розглядатиметься питання щодо зниження цін на препарати.
Громадська спілка «Аптечна професійна асоціація України» спрямувала до Міністерства охорони здоров’я України Декларацію про взаємодію щодо зниження вартості лікарських засобів, яка вже підписана низкою великих аптечних мереж.
У ній прописані наступні зобов’язання всіх учасників ринку:
– Національні виробники лікарських засобів знижують відпускні ціни на свою продукцію на певний відсоток у порівнянні з цінами станом на 1 січня 2025 року.
– Дистриб’ютори пропорційно виробнику знижують оптові ціни, що вплине на всю логістичну мережу.
– Аптеки зі свого боку знижують роздрібні ціни на лікарські засоби, забезпечуючи кінцевому споживачу реальне зниження вартості препаратів, тобто застосовують пропорційну виробнику знижку на свою націнку.
Очікується, що меморандум підпишуть також провідні українські виробники та дистрибʼютори.
Інші матеріали розділу Законодавство
Діти військових, які мають статус учасників бойових дій (УБД), можуть отримати низку пільг у сфері освіти, оздоровлення та соціального захисту. Щоб скористатися цими можливостями, необхідно звернутися до відповідних органів із заявою та необхідними документами. Про це… Продовження…
Для швидкого залучення нових працівників і подолання кадрового дефіциту роботодавець може укладати строкові трудові договори на час воєнного стану або для заміни тимчасово відсутніх співробітників. Державна служба з питань праці пояснює, як законно оформити нових працівників… Продовження…
Протягом скринінгу Україна представила Єврокомісії понад 44 презентації щодо 59 актів законодавства ЄС, що регулюють промислову продукцію. Міністерство економіки повідомило, що Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС у межах переговорного розділу «Вільний рух… Продовження…
Президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу державних інвестицій, виконавши одну із умов отримання фінансування від ЄС та МВФ. Як інформує Цензор.Нет, відповідний урядовий законопроєкт №12245 повернуто з підписом голови держави 3 березня, повідомляється на сайті парламенту,… Продовження…
Верховна Рада подвоїла ліміт благодійних внесків для підприємств до 8% від прибутку Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому доопрацьований законопроєкт №12328-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану»…. Продовження…
В Україні за три роки повномасштабної війни так і не було введено відповідальності за порушення комендантської години. Поліції завжди доводиться відпускати порушників. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів перший заступник голови Національної поліції України, начальник Головного слідчого… Продовження…