Україна та Європейський інвестиційний банк уклали угоди, що передбачають виділення з боку ЄІБ 16,5 млн євро на відновлення критичної інфраструктури та впровадження енергоефективності, а також 100 млн євро на відновлення об’єктів водо- й теплопостачання, водовідведення. Про це, передає Укрінформ, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі, інформує портал PromPolitInform.
«Україна та Європейський інвестиційний банк уклали угоди, що передбачають фінансування відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Підписання відбулося під час нашої зустрічі з президенткою ЄІБ Надією Кальвіно», – написав він.
Шмигаль уточнив, що 16,5 млн євро ЄІБ виділяє на відновлення критичної інфраструктури та впровадження енергоефективності.
Водночас друга угода відкриває шлях для отримання 100 млн євро на відновлення об’єктів водо-, теплопостачання та водовідведення, а також на модернізацію основних соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та житловому секторі.
«Вдячні банку за допомогу у відбудові інфраструктури, що зазнала пошкоджень внаслідок російської агресії», – зазначив прем’єр.
Також глава уряду поінформував, що окремо сторони обговорили фінансування у межах двосторонньої співпраці. За його словами, загалом портфель проєктів ЄІБ в Україні є одним із найбільших і складається з 25 проєктів на суму 4,95 млрд євро. Йдеться про проєкти у сфері транспорту, соціальної інфраструктури та енергетики.
«Відзначив й інші нагальні пріоритети нашої співпраці, які потребують подальших інвестицій, зокрема, пункти переходу та дорожня інфраструктура, підтримка малого та середнього бізнесу, муніципалітетів та стабільність енергетичного сектору», – зауважив він.
Шмигаль додав, що під час зустрічі торкнулися також економічних питань. Зі свого боку прем’єр розповів про ключові бюджетні видатки на цей рік і наголосив на важливості підтримки малого й середнього бізнесу.
«Від початку повномасштабної війни ЄІБ мобілізував на підтримку України понад 2 млрд євро. Дякуємо за вагомий внесок у посилення стійкості та розбудову нашої держави», – зазначив він.
Інші матеріали розділу Інфраструктура
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було зруйновано або пошкоджено 385 об’єктів портової інфраструктури, що негативно впливає на стабільність роботи українських портів. Про це, інформує Delo.ua, заявив заступник міністра розвитку громад та територій України Андрій… Продовження…
У Києві з 21 березня знімається заборона на роботу комунального наземного громадського транспорту під час повітряних тривог, повідомив голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва у вівторок, 18 березня, йдеться на сайті Київміськадміністрації, інформує… Продовження…
Компанія Doğuş Grubu закупила усі необхідні матеріали для продовження капітального ремонту мосту на дорозі Р-69 і обіцяє завершити роботи восени. Про це, передає Укрінформ, повідомило у Фейсбуці Агентство відновлення за результатами зустрічі з представниками компанії, інформує портал… Продовження…
У лютому 2025 року Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) опрацювала понад 8 тис. заявок та видала дозвільні документи на будівництво, ремонт і реставрацію об’єктів по всій Україні. Про це інформує Delo.ua посилаючись на повідомлення пресслужби ДІАМ,… Продовження…
Туреччина анонсувала термінові тендери для відновлення України: пріоритетні проєкти — дороги та митні шлагбауми. Туреччина підтвердила свою готовність брати участь у відновленні України, а також анонсувала проведення термінових тендерів для реалізації проєктів, які повинні бути… Продовження…
Загальна сума прямих збитків, завданих інфраструктурі України внаслідок повномасштабного вторгнення росії, сягнула майже 170 млрд доларів. У порівнянні з початком 2024 року ця цифра зросла на 12,6 млрд доларів, що є наслідком подальших руйнувань через… Продовження…