Ліквідація наслідків вчорашнього російського повітряного удару по захисній арці Чорнобильської атомної електростанції триває і сьогодні, 15 лютого. Горіння вже не спостерігається, радіаційний фон біля об’єкта не перевищує допустимих значень. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС), передає портал PromPolitInform.
За словами голови ДСНС Андрія Даника, станом на 15:00 горіння утеплювача – не спостерігається.
Він розповів, що верхолази проводять роботи «з часткового розкривання конструкцій укриття та заповнення пустот вогнегасними речовинами».
Також Даник розкрив деякі фактори, які ускладнюють роботу фахівців ДСНС. Це мінусова температура, сніг та обледеніння конструкції.
«Рятувальники працюють безпосередньо ззовні захисної конструкції – на висоті понад 100 метрів», – розповів керівник Служби.
Що стосується ситуації з радіацією, то Даник звернув увагу, що моніторинг стану повітря здійснюється постійно, та додав, що радіаційний фон «на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень».
Дроновий удар РФ по саркофагу Чорнобильської АЕС
Нагадаємо 14 лютого вранці президент України Володимир Зеленський повідомив про удар вночі по укриттю четвертого енергоблоку ЧАЕС. Внаслідок цієї російської атаки із застосуванням безпілотника був пошкоджений конфайнмент, і там виникла пожежа.
Тоді глава держави уточнив, що це був БПЛА з фугасною бойовою частиною.
Також повідомлялося, що всередині та поблизу укриття ЧАЕС виявили уламки корпуса російського безпілотника з бойовою частиною та серійним номером.
Після атаки фахівці не фіксували підвищення радіаційного фону. Як допускали в Міненерго, у разі серйозного пошкодження є загроза значного підвищення радіаційного фону.
Сьогодні близько пів на дванадцяту повідомлялося, що на Чорнобильській АЕС тривала пожежа.
Інші матеріали розділу Енергетика
В Україні 24 березня станом на 9:30 споживання електроенергії було на 11,9% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 21 березня. Про це повідомляє пресслужба “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. “Причина таких суттєвих змін… Продовження…
Президент США Дональд Трамп запропонував передати українські АЕС у власність США. Український лідер Володимир Зеленський заявив, що мовилось виключно про Запорізьку АЕС. Однак навряд чи буде стояти питання щодо усіх атомних електростанцій України. Про це… Продовження…
Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…