Згідно з офіційними даними, кількість ветеранів в Україні досягла 1,3 млн осіб. Їх реінтеграція, працевлаштування та адаптація є не лише соціальною проблемою, а й економічним питанням. Про це повідомляє NV, інформує портал PromPolitInform.
Як повідомили NV Бізнес, наскільки швидко українські роботодавці реагують на зміни та виклики ринку праці, демонструють аналітичні висновки національного дослідження «Барометр ринку праці 2024», яке здійснила компанія GRC.ua.
За результатами опитування, за минулий рік збільшилася кількість роботодавців, які працевлаштовують людей з інвалідністю, майже вдвічі за рік зросла кількість компаній, що здійснюють програми з адаптації та реінтеграції ветеранів. Щоправда, велика частка роботодавців (41%) або не має бачення, яким чином сформувати програму підтримки ветеранів, або ж не має планів здійснювати цю діяльність взагалі.
Розуміючи потребу у інтеграції ветеранів війни у післявоєнне життя та забезпечення їх права на працевлаштування, держава намагається регулювати цей процес. Зареєстрований у Верховній Раді проєкт Закону від 10 січня 2025 року № 12398 «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на працю ветеранів війни» має на меті врегулювання процесу працевлаштування демобілізованих. Цим держава буде примушувати підприємства брати на роботу ветеранів війни та виконувати квоти — 4% робочих місць для середніх та великих підприємств, одне гарантоване робоче місце для підприємств з чисельністю працівників від 8 до 25 осіб. Проте найм ветеранів не вирішує повністю це проблему. Для подальшої інтеграції та професійної адаптації роботодавці мають впровадити внутрішню політику роботи з ветеранами та систему заходів реінтеграції військових у професійне життя.
За останній рік вдвічі побільшало компаній, що наймають ветеранів війни. Якщо наприкінці 2023 року таких компаній було 24%, то у грудні 2024 року їх побільшало майже вдвічі – 43%. Проте подальші дії по підтримці та адаптації працевлаштованих ветеранів здійснюють далеко не всі. Здійснюють заходи підтримки лише 23% опитаних роботодавців, 35% планують такі дії у майбутньому; 42% роботодавців взагалі не опікується цим питанням.
Є ще один бік цієї проблеми.
Приймаючи на роботу ветерана війни, роботодавці здебільшого опікуються його здоров’ям, в деяких випадках здійснюють спеціалізовані тренінги з професійного навчання чи перенавчання. Проте майже ніхто не опікується психологічним станом працевлаштованого ветерана та адаптацією його у професійну команду.
Якщо докладно, то згідно з результатами дослідження чверть компаній здійснюють заходи турботи про здоров’я найманих ветеранів — 14% організацій оплачують розширені регулярні перевірки за профілем захворювань, 9% оплачують медичне страхування вищого класу, 3% роботодавців здійснюють санаторно-курортне лікування. Ще кожна десята компанія (13%) організовують інклюзивне робоче місце. Спеціалізовані тренінгу для професійного навчання, перенавчання здійснюють 18% організацій.
І, насамкінець, окрім адаптації ветеранів до професійного життя в компаніях доцільно впроваджувати заходи по навчанню керівників та працівників організацій по взаємодії та роботі в команді з ветеранами. Станом на сьогодні розуміють необхідність таких дій та здійснюють заходи цього напрямку лише 28% компаній. Планують таку роботу у третині (31%) опитаних організацій. Не проводиться жодних дій по навчанню керівників та працівників взаємодії з колегами-ветеранами у 42% компаній.
Дані були отримані в результаті дослідження, проведеного експертами компанії GRC.ua у вересні-листопаді 2024 року. В опитуванні взяли участь 9343 респонденти. Дослідження охопило всі сектори економіки та професійні сфери по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій та півострова Крим.
Інші матеріали розділу Суспільство
Повітряні сили Збройних сил України звернулися до громадян із проханням не публікувати фото та відео польотів української військової авіації. Це допомагає ворогу та може стати для нього джерелом розвідувальних даних. Про це, інформує «Флот2017», ПС… Продовження…
18 березня в Києві відбулася презентація платформи «Назустріч», створеної Work.ua для підтримки працевлаштування українських ветеранів. Ця ініціатива покликана допомогти військовим знайти роботу після служби, а роботодавцям — залучати фахівців із унікальним досвідом. Як повідомляє портал PromPolitInform,… Продовження…
Міністерство оборони України офіційно продовжує проєкт «Контракт 18-24». Це добровільна ініціатива для українців 18-24 років, які готові приєднатися до Сил оборони на 1 рік. Про це інформує Армія FM, передає портал PromPolitInform. Серед тих, хто… Продовження…
В умовах війни та невизначеності, український бізнес не лише продовжує свою діяльність, але й активно підтримує суспільство через масштабні благодійні проєкти. Кожна ініціатива не лише приносить реальну допомогу вразливим групам населення, а й стає потужним… Продовження…
В умовах війни та невизначеності, український бізнес не лише продовжує свою діяльність, але й активно підтримує суспільство через масштабні благодійні проєкти. Кожна ініціатива не лише приносить реальну допомогу вразливим групам населення, а й стає потужним… Продовження…
В умовах війни та невизначеності, український бізнес не лише продовжує свою діяльність, але й активно підтримує суспільство через масштабні благодійні проєкти. Кожна ініціатива не лише приносить реальну допомогу вразливим групам населення, а й стає потужним… Продовження…