В Україні за три роки повномасштабної війни так і не було введено відповідальності за порушення комендантської години. Поліції завжди доводиться відпускати порушників.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів перший заступник голови Національної поліції України, начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе, інформує портал PromPolitInform.
Він повідомив, що комендантська година допомогла у зменшенні кількості злочинів. Люди на вулиці після опівночі, за його словами, надто привертають увагу поліцейських, що збільшує ризики бути спійманими в тих же грабіжників.
“Але, на жаль, законодавець нас не підтримав щодо встановлення відповідальності за порушення комендантської години. І фактично поки що з такими порушниками ми нічого зробити не можемо. Наприклад, під час комендантської години містом їде якийсь байкер, у якого реве двигун як у іранського “мопеда”, ми йому намагаємося щось пояснити, але вони всі дуже грамотні. Там починається “причина зупинки” тощо”, – поділився Цуцкірідзе.
Він зазначив, що були випадки, коли поліцейські доправляли у відділення порушників для профілактичних бесід, але завжди відпускали.
Комендантська година в Україні
Комендантську годину в Україні введено через воєнний стан у країні. Тимчасові проміжки, у які запроваджуються обмеження, кожен регіон вводить на власний розсуд. Зокрема, у Києві комендантська година діє з опівночі до 5 ранку. Комендантську годину наразі запроваджено в усіх областях України, винятком є Закарпатська область.
Нагадаємо, що наприкінці грудня 2024 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт № 12354, яким пропонується посилити відповідальність за порушення вимог особливого правового режиму – воєнного стану.
За порушення комендантської години пропонувалося ввести штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-1700 гривень).
Фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Законодавство
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11090 про підвищення акцизу на тютюнові вироби, який очікував ухвалення з грудня 2024 року. Про це, інформує NV, у суботу, 22 березня, повідомив перший заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк,… Продовження…
21 березня на заключному засіданні у Страсбурзі завершили роботу над ключовими правовими документами для створення Спеціального трибуналу щодо воєнних злочинів Росії. Про це, інформує Цензор.НЕТ, у соцмережі Х повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає портал PromPolitInform. «Сьогодні… Продовження…
Діти військових, які мають статус учасників бойових дій (УБД), можуть отримати низку пільг у сфері освіти, оздоровлення та соціального захисту. Щоб скористатися цими можливостями, необхідно звернутися до відповідних органів із заявою та необхідними документами. Про це… Продовження…
Для швидкого залучення нових працівників і подолання кадрового дефіциту роботодавець може укладати строкові трудові договори на час воєнного стану або для заміни тимчасово відсутніх співробітників. Державна служба з питань праці пояснює, як законно оформити нових працівників… Продовження…
Протягом скринінгу Україна представила Єврокомісії понад 44 презентації щодо 59 актів законодавства ЄС, що регулюють промислову продукцію. Міністерство економіки повідомило, що Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС у межах переговорного розділу «Вільний рух… Продовження…
Президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу державних інвестицій, виконавши одну із умов отримання фінансування від ЄС та МВФ. Як інформує Цензор.Нет, відповідний урядовий законопроєкт №12245 повернуто з підписом голови держави 3 березня, повідомляється на сайті парламенту,… Продовження…