Україна погодила зі Сполученими Штатами угоду про видобуток корисних копалин на значно вигідніших умовах. Про це, інформує «Українські новини», повідомила британська газета Financial Times у вівторок, 25 лютого, передає портал PromPolitInform.
За інформацією видання, США відмовилися від вимог на 500 мільярдів доларів потенційного доходу від українських ресурсів. Крім того, з угоди прибрали умову 100% контролю США над комерційним фондом. За словами представників України, вони домоглися набагато вигідніших умов, що зміцнять перспективи держави на четвертому році російської агресії.
«Угода про видобуток корисних копалин – це лише частина картини. Ми неодноразово чули від адміністрації США, що це частина більшої картини», – заявила Financial Times Ольга Стефанішина, віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністр юстиції, яка очолювала українську переговорну сторону.
Українські урядовці сподіваються покращити відносини з адміністрацією президента США Дональда Трампа, а також «відкрити дорогу» до надання Штатами гарантій безпеки Україні, пише FT. Передбачено, що Україна перераховуватиме 50% доходів від майбутньої монетизації корисних копалин (включно з нафтою, газом та інфраструктурою, пов’язаною з їхнім видобутком), до спеціального фонду. При цьому кошти з цього фонду виділятимуться на інвестиційні проекти в самій Україні.
Наразі документ мають підписати міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та Державний секретар США Марко Рубіо.
Як повідомлялось, 24 лютого Стефанішина заявила, що команди України та США знаходяться на завершальній стадії переговорів щодо угоди про корисні копалини.
Президент Володимир Зеленський 23 лютого заявив, що не має наміру визнавати борг України перед США в 500 млрд доларів, на чому наполягав президент США Дональд Трамп.
23 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що в рамках угоди про доступ Сполучених Штатів до українських рідкісноземельних мінералів США не стануть власниками фізичних активів в Україні.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Найбільший німецький збройовий концерн Rheinmetall готовий запропонувати свою продукцію для можливої миротворчої місії в Україні. Про це, передає Укрінформ із посиланням на Deutsche Welle, сказав глава компанії Армін Папперґер на пресконференції в середу, повідомляє портал PromPolitInform…. Продовження…
UkraineInvest спільно з Європейською Бізнес Асоціацією (EBA) розширюють можливості для залучення приватних та муніципальних інвестицій в Україну. Вони актуалізували Інвестиційну карту України, яка тепер містить детальну інформацію про 188 інвестиційних проєктів загальним потенціалом близько 6… Продовження…
Заступник міністра оборони України бригадний генерал Анатолій Клочко повідомив про наміри з оснащення військових вертольотів новими необхідними комплектуючими. Про це йдеться на сайті Міноборони, повідомляє портал PromPolitInform. Плани з модернізації авіаційної техніки Анатолій Клочко обговорив під… Продовження…
Україна розширює власне виробництво комплектуючих для зброї Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України зібрало понад 50 українських виробників комплектуючих для озброєння, зокрема БПЛА, НРК, РЕБ/РЕР, для обговорення проблем та презентації нових можливостей підтримки. Як… Продовження…
Міністр національної єдності України Олексій Чернишов розповів, як в Україні планують впоратись з дефіцитом робочої сили та чому повернення громадян додому критично важливий фактор відбудови країни. Про це, інформує «Ми – Україна», голова відомства повідомив на своїй… Продовження…
В Україні розпочали виготовляти системи радіоелектронної боротьби із новими можливостями. Вони можуть стати дуже ефективними на полі бою під час протидії окупантам. Українські фахівці працюють над впровадженням технології «Атлас» в інтелектуальні системи РЕБ. Експерт зі… Продовження…