Держдеп США припиняє підтримку у відновленні енергомережі України. В USAID заявили, що це вагомий сигнал для країни-агресорки.
Держдеп США цього тижня припинив ініціативу USAID, яка інвестувала сотні мільйонів доларів у відновлення енергомережі України після атак російської армії. Про це, передає 24 Канал із посиланням на NBC News, повідомили двоє посадовців USAID, які працюють над місією агентства в Україні, інформує портал PromPolitInform.
США «грають на руку» Росії
«Це суттєво підриває здатність адміністрації вести переговори про припинення вогню і сигналізує Росії, що нам не важлива ні Україна, ні наші попередні інвестиції», – сказав NBC News один із посадовців USAID, залучених до місії в Україні.
За його словами, USAID відігравав ключову роль у підтримці України, зокрема у зміцненні енергетичної мережі… «Ми надали величезну підтримку уряду України, щоб уникнути макроекономічної кризи», – додав він.
Окрім припинення проєкту «Енергетична безпека України», USAID також суттєво скорочує свою присутність у країні.
До останніх рішень адміністрації Трампа в Україні працювали 64 співробітники та підрядники уряду США, залучені до агентства. Після того, як адміністрація перевела решту своїх міжнародних працівників у режим адміністративної відпустки та наказала всім, хто не є «критично необхідним», повернутися до США, лише вісім осіб залишаться в охопленій війною країні.
Двоє посадовців попередили, що вихід USAID з України зробить її енергосистему вразливою посеред зими, коли вона зазнає нових російських ракетних ударів.
Нагадаємо, що після вступу на посаду президента США Дональд Трамп обмежив фінансування USAID. Адміністрація припинила понад 90% допомоги іноземним державам з боку Агентства США з міжнародного розвитку.
Інші матеріали розділу Енергетика
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…
Знову під масованим ракетно-дроновим обстрілом енергетична і газова інфраструктура в різних регіонах України. Як передає «Економічні новини», про це повідомляє міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє портал PromPolitInform. «Росія продовжує свій енергетичний терор. Там, де можливо, рятувальники і енергетики… Продовження…