Бізнес у лютому поліпшив оцінки щодо власної економічної діяльності, хоча й залишив їх стриманими, нижче нейтрального рівня. Як повідомляють Контракти, про це свідчать дані опитування Нацбанку керівників підприємств у лютому 2025 року, інформує портал PromPolitInform.
«У лютому 2025 року ІОДА (індекс очікувань ділової активності – ред.) становив 46.9 порівняно з 41.0 у січні 2025 року та 47.5 у лютому 2024 року», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що драйверами позитивного впливу на очікування підприємств усіх секторів були пожвавлення внутрішнього попиту, нарощення виробництва та збільшення пропозиції товарів. Водночас стримуючими чинниками залишалися подальші обстріли критичної інфраструктури, збільшення витрат бізнесу на оплату праці, опалення та електроенергію в зимовий період, дефіцит робочої сили, інфляційні процеси.
Підприємства промисловості найбільш оптимістично оцінили результати своєї поточної діяльності – секторальний індекс у лютому перетнув нейтральний рівень і становив 50.2 (у січні 2025 року – 42.0). Підприємства торгівлі суттєво поліпшили оцінки до 49.2 (у січні 2025 року – 40.0). Підприємства будівництва пом’якшили стримані оцінки до 44.7 (у січні 2025 року – 37.2). Підприємства сфери послуг найстриманіше серед усіх секторів оцінили свої економічні перспективи – секторальний індекс становив 42.2 (у січні 2025 року – 41.1).
Ситуація на ринку праці також демонструє ознаки покращення. Більшість секторів економіки очікують уповільнення скорочення штату працівників. Виняток становлять лише підприємства сфери послуг, які прогнозують незначне прискорення темпів зменшення персоналу.
Опитування проводилося з 4 до 21 лютого 2025 року, у ньому взяли участь 521 підприємство. Серед опитаних 42,8% – компанії промисловості, 27,4% – сфери послуг, 24,8% – торгівлі, 5,0% – будівництва; 29.0% респондентів – великі підприємства, 26,3% – середні, 44,7% – малі.
Інші матеріали розділу Аналітика
Видання The Washington Post отримало доступ до документа, написаного близьким до ФСБ московським аналітичним центром, у якому викладені максималістські вимоги Росії щодо закінчення війни в Україні. Про це, повідомляє «Європейська правда», йдеться у публікації видання 12 березня,… Продовження…
Сполучені Штати Америки надали Україні тільки $69 мільярдів у вигляді військової допомоги з початку повномасштабної війни. На другому місці — Європейський Союз, який надав допомоги на $54 млрд. Далі йдуть інші партнери України з $17 млрд військової… Продовження…
62% республіканців схильні підтримувати допомогу Україні, якщо це дасть президенту США Дональду Трампу час і важелі впливу для переговорів про мирне завершення війни в Україні. Про це свідчать результати опитування Americans Together for Ukraine, які опинилося в розпорядженні NV у суботу, 1… Продовження…
77% компаній готові працювати в Україні незалежно від тривалості війни В Україні до 29% зменшилася кількість компаній, які очікують погіршення стану справ у їхнього бізнесу протягом 2025 року. У липні 2024 року таких було 56%. Кількість тих,… Продовження…
Жителі Великої Британії вважають, що підтримка України в її протистоянні повномасштабній військовій агресії Росії є важливішою, ніж підтримка хороших відносин зі США. Про це, інформує Український Дощ, свідчать результати опитування, проведеного британською міжнародною компанією YouGov, повідомляє портал PromPolitInform. Британців запитали, що вони… Продовження…
У росії готуються оголосити про «перемогу» у війні проти України до третіх роковин вторгнення, 24 лютого 2025 року. Крім того, можуть оголосити про «перемогу» росії над НАТО. Про це, інформує «Слово і діло», повідомляє Головне… Продовження…