За її словами, таке рішення прийняли під час позачергового засідання Асамблеї рахунку спільно ЄБРР, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентствп України з управління зоною відчуження.
“Це – перший крок на шляху нашої співпраці з партнерами щодо відновлення функціонування Арки НБК у штатному режимі після російської атаки 14 лютого. Кошти будуть спрямовані на експертну оцінку наслідків влучання російського БПЛА в захисну оболонку Арки”, – зазначила Гринчук.
Як йдеться у повідомленні, міністерка обговорила з партнерами попередні результати оцінки пошкодження та подальші кроки з відновлення функціонування арки.
“Сьогодні головне – провести якісний аналіз та об’єднати наших донорів для подальшого розвитку. Відновлення функціонування конфайнменту – це величезний виклик. Є ймовірність, що усунення наслідків російської агресії потребуватиме більше коштів, аніж сьогодні є на Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля”, – вважає вона.
Контекст:
14 лютого 2025 року президент України Володимир Зеленський повідомляв, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття четвертого енергоблока ЧАЕС, унаслідок чого виникла пожежа, яку загасили. У МАГАТЕ уточнили, що дрон врізався в дах ізоляційної споруди.
У Держінспекції ядерного регулювання уточнили, що російський ударний дрон пошкодив оболонку укриття ЧАЕС і обладнання в гаражі техобслуговування кранів.
У Кабміні України закликали запровадити санкції проти ядерної галузі РФ після її атаки на ЧАЕС.
28 лютого Гринчук повідомила, що роботи з гасіння арки на Чорнобильській атомній електростанції тривають, проте ситуація контрольована, витоку радіації жодного разу не фіксували.
Фото – Svitlana Grynchuk / Facebook