Волц зазначив, що напередодні Трамп отримав лист від президента України Володимира Зеленського щодо готовності сісти за стіл мирних переговорів, який став «хорошим, позитивним першим кроком».
Після цього, імовірно, офіційні особи Вашингтону почали обговорювати можливі місце, час і групу нових перемовин про припинення війни в Україні, зокрема розглядати «заходи зміцнення довіри» між країною-агресором Росією та Україною. Що саме вони включатимуть радник не уточнив.
«Я думаю, що якщо ми зможемо закріпити ці переговори та просунутися до цих переговорів, і фактично, покласти на стіл деякі заходи зміцнення довіри, тоді президент уважно подивиться на те, щоб зняти цю паузу», – сказав політик. Він додав, що США повинні бути впевнені, що «обидві сторони ведуть щирі переговори про частковий, а тоді постійний мир».
Також Волц підкреслив, що, на думку Вашингтона, вирішальною для поновлення американської підтримки є підписання угоди про корисні копалини між США та Україною, яка, за словами Трампа, готова це зробити.
Контекст
28 лютого Зеленський прибув у Вашингтон, щоб провести переговори з Трампом. Окрім того, українська й американська сторони планували підписати угоду про доступ американців до українських природних ресурсів. Перед цим Трамп і Зеленський вийшли на брифінг, під час якого між ними почалася суперечка. У ній також брав участь віцепрезидент США Джей Ді Венс. Американці звинуватили Зеленського в «невдячності» й «неповазі». У підсумку переговори й підписання угоди скасували, українська делегація достроково покинула Білий дім, а Трамп заявив, що Зеленський не готовий до миру за участю США.
Після суперечки з Трампом Зеленський заявив, що Україна, як і раніше, хоче підписати зі США угоду про природні ресурси. Водночас, за його словами, цього не досить. У межах мирного врегулювання Україна хоче дістати від США гарантії безпеки.
2 березня під час зустрічі із журналістами в Лондоні Зеленський заявив, що угода про мир в Україні ще далека від готовності. На ці слова Зеленського Трамп відповів, що «це найгірша заява, яку міг зробити Зеленський, і Америка не терпітиме цього довго».
Про те, що 3 березня Трамп після наради із соратниками наказав зупинити постачання американської військової допомоги Україні, уночі повідомили ЗМІ. The Washington Post назвала це рішення «надзвичайним кроком», спрямованим на те, щоб примусити Зеленського сісти за стіл переговорів із Росією. За даними «Голосу Америки», першими можуть зупинити постачання боєприпасів до ППО, HIMARS та артилерії.
Водночас Зеленський у зверненні, опублікованому в Х, висловив жаль, що зустріч із Трампом у Білому домі 28 лютого відбулася «не так, як передбачалося», і додав, що «настав час зробити все правильно». Також він заявив, що Україна готова підписати зі Штатами угоду про надра «в будь-який час і в будь-якому зручному форматі». Трамп відповів, що «цінує» ініціативу Зеленського. Він зазначив, що одночасно Вашингтон веде «серйозні переговори» з Росією.
5 березня Трамп заявив, що йому надійшов від Зеленського лист про готовність до продовження переговорів.
Фото -ЕРА