Банки за період з 01 червня 2024 року до 02 березня 2025 року отримали 3879 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 81,7 млрд грн і розпочали фінансування таких проєктів (надали кредити та відкрили ліміти) на суму 14,1 млрд грн. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє пресслужба регулятора.
За даними опитування 20 банків про кредитування проєктів бізнесу з відновлення енергетичної інфраструктури, обсяг валового портфеля кредитів на енергетичні потреби юросіб з урахуванням погашення станом на початок березня становить 8,5 млрд грн.
Зокрема, за даними опитування, за лютий:
отримано 194 заявки від бізнесу на суму 6,7 млрд грн;
схвалено 70 заявок на суму 753 млн грн;
надано 94 кредити загальним обсягом 914 млн грн.
«Загальна профінансована з червня потужність генерації за наданими бізнесу позиками становить понад 549 мВт. Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих когенераційних установок (219 мВт), побудову СЕС (162 мВт), купівлю дизельних і бензинових генераторів (124 мВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що здебільшого кредити бізнесу на енергетичні потреби потребують відповідного проєктування, закупівлі обладнання та передбачають поетапне фінансування, тож фактичні обсяги наданих кредитів менші за обсяги отриманих банками заявок.
Згідно з повідомленням, сума отриманих заявок також завищена через подання клієнтами заявок одночасно в кілька банків і подальший вибір одного з них або взагалі відмову від кредиту на користь альтернативних джерел фінансування.
Крім того, банки кредитують і населення. За даними НБУ, упродовж лютого громадянам надано 558 кредитів на енергетичні потреби на суму 105 млн грн, а загалом із червня – 6266 кредитів на суму 836 млн грн.
Обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на зазначені цілі з урахуванням погашення становить 712 млн грн.
Інші матеріали розділу Фінанси
Благодійні організації у 2024 році перерахували до державного та місцевих бюджетів 1,9 млрд грн у вигляді податків і зборів. Про це, передає Укрінформ, повідомляє Державна податкова служба, інформує портал PromPolitInform. «У 2024 році 3 886 благодійних… Продовження…
США надали Україні понад 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки За результатами аудитів Рахункової палати України стало відомо, що Сполучені Штати Америки протягом 2022-2024 років надали Україні понад 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, яка… Продовження…
Національний банк України планує запуск цифрової гривні — інноваційної форми національної валюти, яка має на меті підвищити прозорість фінансових операцій і прискорити цифровізацію економіки. Про це інформує Перший Бізнесовий, повідомляє портал PromPolitInform. Нова валюта, яку… Продовження…
У Міністерстві аграрної політики та продовольства відбулася установча зустріч зі створення Виплатної агенції для надання допомоги українським агровиробникам. Про це повідомляє Мінагрополітики, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що створення Виплатної агенції є необхідною умовою для використання коштів… Продовження…
Національний банк України надав офіційні роз’яснення щодо прийому 100-доларових купюр у банках та обмінниках, оскільки багато українців стикаються з відмовами під час обміну старих банкнот. Про це інформує «Економічні новини», повідомляє портал PromPolitInform. Як повідомила пресслужба… Продовження…
Україна отримала близько 971 млн доларів (752 млн фунтів стерлінгів) за рахунок доходів від російських заморожених активів РФ. Це перший транш Великої Британії в рамках відповідної ініціативи «Великої сімки». Кошти будуть витрачені на військові потреби. Про це, пише… Продовження…