Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про це, пише Delo.ua, повідомляє Міністерство енергетики, інформує портал PromPolitInform.
Також Канада задекларувала майбутній внесок у розмірі 6,7 млн євро (10 млн канадських доларів).
Завдяки внескам Канади Фонд фінансуватиме закупівлю критично важливого енергетичного обладнання для відновлення об’єктів енергетики після російських атак та підтримки стабільної роботи енергосистеми України.
Крім того, частина коштів буде спрямована на забезпечення енергопостачання лікарень та інших закладів охорони здоров’я за допомогою розвитку сонячної генерації.
Міжнародна підтримка енергосектору України
Міністр енергетики України Герман Галущенко подякував Канаді за постійну допомогу, яка надається з перших днів повномасштабного вторгнення.
Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі зазначила, що росія продовжує атаки на інфраструктуру України, намагаючись залишити мільйони людей без світла, води та тепла. Саме тому Канада посилює співпрацю із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, аби допомогти Україні у відновленні критично важливих об’єктів.
Міністр міжнародного розвитку Канади Ахмед Хусейн наголосив, що це рішення є потужним сигналом міжнародної солідарності. За його словами, фінансова підтримка дозволить зміцнити запаси українських енергетичних компаній та забезпечити стабільність роботи галузі.
Фонд підтримки енергетики України продовжує відігравати ключову роль у відновленні та захисті енергетичної інфраструктури, що особливо важливо напередодні нових викликів в умовах війни.
Додамо, що Фонд підтримки енергетики України вже акумулював понад 900 млн євро завдяки внескам міжнародних донорів. Ці кошти використають на відновлення енергосистеми.
Інші матеріали розділу Енергетика
«Укргідроенерго» отримало перший транш у 50 млн євро в межах кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та урядом Італії за проєктом «Аварійне відновлення гідроелектростанцій». Як повідомляє Delo.ua, про це інформує пресслужба відомства, передає портал… Продовження…
Речник МЗС Георгій Тихий повідомив, що Росія понад 30 разів завдала ударів по енергетичній інфраструктурі України, незважаючи на оголошений режим «енергетичного перемир’я», який діє з 25 березня. Про це інформує Укрінформ з посиланням на слова… Продовження…
Болгарія відмовилася продавати Україні два корпуси ядерних реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва. З 2023 року країни вели перемовини щодо цього. Відповідну заяву зробив віцепрем’єр-міністр Болгарії Атанас Зафіров у вівторок, 15 квітня. Про це повідомляє 24 канал із… Продовження…
Фотоелектрична станція повністю готова до експлуатації та підключена до об’єднаної енергосистеми України. У зоні відчуження Чорнобиля завершено реалізацію важливого інфраструктурного проєкту — введено в експлуатацію нову сонячну електростанцію. Це черговий крок до трансформації території, яка… Продовження…
Кабінет міністрів на засіданні затвердив постанову про продовження постачання природного газу для підприємств теплопостачання за режимом ПСО до 31 жовтня цього року. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Це означає збереження пільгових цін… Продовження…
В Україні спостерігається суттєве зростання споживання електроенергії через різке похолодання та хмарну погоду. За даними НЕК «Укренерго», станом на ранок 10 квітня рівень використання електрики збільшився на 4,9% порівняно з попереднім днем, інформує портал PromPolitInform. Основними… Продовження…