Компанія Vyriy Drone випустила першу 1000 FPV-дронів, які повністю складаються з українських запчастин. Безпілотники передадуть Збройним силам України у межах проєкту «Армія дронів». Про це у суботу, 15 березня, повідомив сайт «Мілітарний», інформує портал PromPolitInform.
Партію безпілотників виготовили на замовлення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. 1000 тепловізійних 8-дюймових дронів зібрали виключно з деталей українського виробництва, у тому числі камери та іншої електроніки. Компанія Vyriy Drone локалізувала випуск рам, плат ініціації, польотних контролерів та систем радіоуправління. Ще деякі елементи, зокрема, відеопередавачі та камери надали українські виробники D1 та Odd Systems. FPV-дрони передадуть Збройним силам України у межах проєкту «Армія дронів».
Зазначається, що дрони українського виробництва коштують не більше, ніж аналогічні безпілотники, що складаються з китайських деталей, – приблизно 30 тис. грн.
За словами заступника міністра оборони Валерія Чуркіна, наразі відомство працює над пріоритизацією виробництва українських безпілотних систем. Після завершення стандартизації дронів в ЗСУ, міноборони планує масштабувати локалізоване виробництво.
«Вже були засідання щодо створення привілеїв для виробників з точки зору податкового кодексу, вони обговорені. Я думаю місяць-два і вони будуть узгоджені. Скоріш за все це будуть пільги для українських виробників в сфері високотехнологічної продукції», – цитує «Мілітарний» Валерія Чуркіна.
Інші матеріали розділу Зв'язок та IT
В Україні зафіксовано мільйонне перенесення мобільного номера в межах послуги MNP (Mobile Number Portability). Як повідомляє портал PromPolitInform, про це інформує Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР). Послуга перенесення мобільного номера (MNP), яка запрацювала… Продовження…
Міністерство цифрової трансформації України оголосило, що українці за кордоном зможуть продовжувати використовувати тарифи свого оператора й не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС і після завершення воєнного стану…. Продовження…
Сили безпілотних систем показали роботу українського лазерного комплексу «Тризуб». Нову систему представив командувач сил безпілотних систем Вадим Сухаревський під час конференції «Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК». Про це інформує Громадське радіо, повідомляє портал PromPolitInform. «Тризуб»… Продовження…
Українська компанія Stetman 10 квітня підписала угоду зі шведською Requtech щодо ліцензійного серійного виробництва супутникових терміналів для платформ OneWeb (LEO) та Intelsat (GEO) Україна і Швеція спільно вироблятимуть супутникові термінали. Як передає портал PromPolitInform, про… Продовження…
У Міністерстві цифрової трансформації під час зустрічі зі швейцарською делегацією обговорили відновлення країни в регіонах, які постраждали через повномасштабне російське вторгнення, а також розвиток цифрової держави. Як передає Укрінформ, про це Мінцифри повідомляє у Фейсбуці, інформує… Продовження…
Німеччина виділяє кошти на забезпечення України доступом до супутникової інтернет-мережі французької компанії Eutelsat, яка розглядається як альтернатива системі Starlink, створеній Ілоном Маском, повідомляє Reuters із посиланням на гендиректора Eutelsat Єву Бернеке. Про це пише «Економічні новини», інформує… Продовження…