Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Процес отримання ліцензії тривав близько двох місяців. Про це розповідає AgroReview, інформує портал PromPolitInform.
«Енергетична компанія групи NOVA отримала ліцензію на постачання електроенергії. Відтепер «Нова-Енерджі» зможе не тільки забезпечувати потреби «Нової пошти», а й вийти на відкритий ринок електроенергії», – йдеться у повідомленні.
Виробництвом електроенергії група компаній NOVA почала займатися минулого року, створивши у квітні 2024 року компанію «Нова-Енерджі». Відзначається, що вона буде займатися генерацією енергії на регулярній основі, включаючи електрику, що генерується сонячними панелями та газом.
У січні 2025 року «Нова пошта» ввела в експлуатацію електростанцію потужністю 1 МВт, яка розташована на даху центрального термінала у Києві. Вартість цього проєкту склала 14 млн гривень, а очікувана окупність – три роки.
3 березня було запущено другу електростанцію потужністю 700 кВт, планується подвоїти її потужність завдяки встановленню другої черги сонячних панелей на території термінала «Нової пошти» у Києві. Вартість цього проєкту становить 13,5 млн гривень.
Окрім цього, NOVA має ліцензії на торгівлю пальним і з вересня розпочала дрібногуртові продажі дизельного пального на відкритому ринку сільськогосподарським підприємствам. Для цього компанія закупила бензовози та уклала контракти з ключовими постачальниками.
Інші матеріали розділу Енергетика
«Укргідроенерго» отримало перший транш у 50 млн євро в межах кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та урядом Італії за проєктом «Аварійне відновлення гідроелектростанцій». Як повідомляє Delo.ua, про це інформує пресслужба відомства, передає портал… Продовження…
Речник МЗС Георгій Тихий повідомив, що Росія понад 30 разів завдала ударів по енергетичній інфраструктурі України, незважаючи на оголошений режим «енергетичного перемир’я», який діє з 25 березня. Про це інформує Укрінформ з посиланням на слова… Продовження…
Болгарія відмовилася продавати Україні два корпуси ядерних реакторів ВВЕР-1000 російського виробництва. З 2023 року країни вели перемовини щодо цього. Відповідну заяву зробив віцепрем’єр-міністр Болгарії Атанас Зафіров у вівторок, 15 квітня. Про це повідомляє 24 канал із… Продовження…
Фотоелектрична станція повністю готова до експлуатації та підключена до об’єднаної енергосистеми України. У зоні відчуження Чорнобиля завершено реалізацію важливого інфраструктурного проєкту — введено в експлуатацію нову сонячну електростанцію. Це черговий крок до трансформації території, яка… Продовження…
Кабінет міністрів на засіданні затвердив постанову про продовження постачання природного газу для підприємств теплопостачання за режимом ПСО до 31 жовтня цього року. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Це означає збереження пільгових цін… Продовження…
В Україні спостерігається суттєве зростання споживання електроенергії через різке похолодання та хмарну погоду. За даними НЕК «Укренерго», станом на ранок 10 квітня рівень використання електрики збільшився на 4,9% порівняно з попереднім днем, інформує портал PromPolitInform. Основними… Продовження…