У 2024 році ІТ-індустрія України досягла історичного фінансового показника – сектор сплатив до бюджету 1 мільярд доларів податків. Ба більше, ІТ залишається єдиною серед п’яти найбільших експортних галузей країни, яка змогла наростити свою частку у зовнішньоторговельному балансі за останні 5 років.
Світове визнання українського ІТ
Україна продовжує впевнено зміцнювати свої позиції на глобальному ринку технологій. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, посилаючись на дослідження Digital Tiger, проведене спільно з Асоціацією IT Ukraine. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform.
Зокрема, наші українські ІТ-компанії експортують свої послуги у 147 країн, серед яких ключовими партнерами залишаються США, Велика Британія, Німеччина, Ізраїль, Швейцарія та Польща.
Світові технологічні гіганти довіряють українським спеціалістам – серед клієнтів українських компаній такі корпорації, як Microsoft, Meta, NASA, IBM, Siemens, Google і Porsche.
Українська ІТ-екосистема зростає
Стартап-середовище України також демонструє динамічний розвиток. За темпами зростання екосистема посідає третє місце серед країн Центральної та Східної Європи.
Загалом, ІТ-індустрія є лідером серед усіх українських експортних послуг та займає друге місце у загальному експорті країни.
«Маємо створювати умови для появи ще більшої кількості українських технологічних компаній. Для цього ми вже зараз зосереджуємося на розбудові ефективної екосистеми для розвитку бізнесу», – наголосив Федоров.
Довідка
В Україні діє 9600 IT-компаній, що на 5,9% більше порівняно з 2023 роком.
У секторі працює 265 000 IT-фахівців, з яких більшість оформлені як ФОП.
Інші матеріали розділу Зв'язок та IT
В Україні зафіксовано мільйонне перенесення мобільного номера в межах послуги MNP (Mobile Number Portability). Як повідомляє портал PromPolitInform, про це інформує Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР). Послуга перенесення мобільного номера (MNP), яка запрацювала… Продовження…
Міністерство цифрової трансформації України оголосило, що українці за кордоном зможуть продовжувати використовувати тарифи свого оператора й не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС і після завершення воєнного стану…. Продовження…
Сили безпілотних систем показали роботу українського лазерного комплексу «Тризуб». Нову систему представив командувач сил безпілотних систем Вадим Сухаревський під час конференції «Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК». Про це інформує Громадське радіо, повідомляє портал PromPolitInform. «Тризуб»… Продовження…
Українська компанія Stetman 10 квітня підписала угоду зі шведською Requtech щодо ліцензійного серійного виробництва супутникових терміналів для платформ OneWeb (LEO) та Intelsat (GEO) Україна і Швеція спільно вироблятимуть супутникові термінали. Як передає портал PromPolitInform, про… Продовження…
У Міністерстві цифрової трансформації під час зустрічі зі швейцарською делегацією обговорили відновлення країни в регіонах, які постраждали через повномасштабне російське вторгнення, а також розвиток цифрової держави. Як передає Укрінформ, про це Мінцифри повідомляє у Фейсбуці, інформує… Продовження…
Німеччина виділяє кошти на забезпечення України доступом до супутникової інтернет-мережі французької компанії Eutelsat, яка розглядається як альтернатива системі Starlink, створеній Ілоном Маском, повідомляє Reuters із посиланням на гендиректора Eutelsat Єву Бернеке. Про це пише «Економічні новини», інформує… Продовження…