Внаслідок останніх пошкоджень нафтогазової інфраструктури російськими ударами, Україна нарощує імпорт газу, але при цьому блокує видобуток газу українськими підприємствами. Як пише OBOZ.UA, про це заявив генеральний директор групи Smart-Holding Іван Герасимович в інтерв’ю Forbes Ukraine, повідомляє портал PromPolitInform.
За його словами імпортний газ, закупівлі якого держава збільшує у Словаччині чи Угорщині, є російським і гроші за нього отримує держава агресор, яка намагається знищити українську енергетику.
«Подивіться, що відбувається – газу у нас немає, дуже великі пошкодження газової інфраструктури, але, замість того, щоб розблокувати український бізнес і дозволити нам добувати газ, ми вимушені, як держава, купувати газ. Де? В Угорщині і Словаччині. В мене питання – а звідки угорці і словаки беруть той газ? Відповідь очевидна. Якщо дивитися на ланцюжок цих поставок, то приходиш, знову ж таки, до країни агресора. Тож виходить так, що ми платимо за цей газ і гроші по колу приходять до москалів, і вони знову роблять шахеди, ракети і луплять по нашій газовій інфраструктурі. На мій погляд, це не дуже раціонально. Тож чому не дати своєму власному українському бізнесу працювати?», –запитав Герасимович.
Робота газовидобувних підприємств Smart-Holding була заблокована через призупинення дії спецдозволів на видобуток — після введення санкцій проти засновника й колишнього власника Вадима Новинського. Вже кілька місяців підприємства не видобувають газ та не наповнюють бюджети відповідними податками.
«Чому не застосувати механізм, який дасть можливість бізнесу працювати? Навіщо робити так, що персональні обмежувальні заходи призводять до закриття бізнесу, позбавлення людей робочих місць і, відповідно, Україна, як держава, втрачає податки, збори і таке інше, газ», – зазначив керівник Smart-Holding.
Нагадаємо, гендиректор Smart-Holding Іван Герасимович заявив, що групу компаній доведеться закрити, якщо держава не дозволить їй відновити видобуток газу «протягом найближчих тижнів». При цьому держава має механізм відновлення дії спецдозволів на видобуток, не оминаючи та не скасовуючи персональні санкції.
Інші матеріали розділу Нафта та газ
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) затвердив позику для НАК «Нафтогаз» на суму до 270 млн євро. Про це повідомляє портал PromPolitInform з посиланням на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. «Сьогодні ЄБРР затвердив позику для НАК «Нафтогаз» на… Продовження…
НАК «Нафтогаз України» підписав контракт на постачання ще близько 100 млн кубометрів зрідженого природного газу (LNG) з польською компанією ORLEN. Паливо надходитиме з партії американського LNG. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу НАК, передає портал… Продовження…
Після ворожої атаки не працюють об’єкти газовидобутку ДТЕК в Полтавській області. Про це повідомила пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що ці об’єкти були атаковані росіянами вранці 7 березня. “Внаслідок завданих руйнувань об’єкти припинили свою роботу”, – йдеться в… Продовження…
АТ «Укрнафта» у 2024 році суттєво наростила обсяги бурових робіт. Компанія вже пробурила 32 000 метрів, що на 280% більше, ніж у 2023 році. Про це інформує пресслужба компанії, повідомляє портал PromPolitInform. 10 нових свердловин виявилися успішними, їхній… Продовження…
Європейська комісія допоможе збільшити запаси газу для надійного постачання Україні і країнам регіону. Про це повідомляє Міністерство енергетики України, передає портал PromPolitInform. «Європейська комісія допоможе Україні у фінансуванні закупівель газу, зокрема через Ukraine Facility разом з… Продовження…
Казахстан хоче провести з Україною переговори після того, як удар її безпілотників по території росії вплинув на потоки важливим для країни експортним трубопроводом сирої нафти. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє Bloomberg, передає портал PromPolitInform. «Це дуже… Продовження…