У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Усі бронювання за старими правилами втратили чинність з 1 квітня: як переоформити

Суспільство 01.04.2025
бронювання

Усі бронювання від мобілізації, які були оформлені за старими правилами, втратили чинність з 1 квітня. Продовжити бронювання після цієї дати зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform.

Як зазначили в пресслужбі, з початку року більшість компаній вже підтвердили свою критичність у державних органах і перебронювали своїх працівників. Відстрочки переброньованих працівників залишаються чинними після 1 квітня.

Що зміниться з 1 квітня

Завершення терміну дії бронювань, оформлених за старою системою.

Бронювання будуть доступні виключно підприємствам, які отримали підтвердження критичності за новими правилами.

Відновлення стандартного режиму розгляду заяв на бронювання працівників для критично важливих підприємств (протягом 72 годин).

Що робити підприємствам, які не оновили статус

Оновити статус критичності своєї компанії за новою процедурою (інструкція).

Після підтвердження нового статусу критичності оформити бронювання працівників повторно.

Якщо співробітник уже має активне бронювання, його необхідно спочатку анулювати.

У Мінекономіки нагадали, що всі бронювання здійснюються виключно в електронному форматі через портал Дія. Жодних паперових документів чи наказів готувати не потрібно.

Терміни бронювання

Зазначимо, що термін перебронювання мав закінчитися ще 28 лютого, проте через кібератаку на державні реєстри його продовжили на місяць.

Підприємства мають підтвердити статус критичності та повторно забронювати своїх працівників, відповідно до оновлених критеріїв.

Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку «Резерв+». Якщо відстрочка надана після оновлення статусу критично важливого підприємства, вона буде чинна на період дії критичності – до 12 місяців.

Станом на початок 2025 року бронювання отримали до 950 тисяч українців, тобто приблизно чисельність українського війська.

Інші матеріали розділу Суспільство

Відбувся один із найбільших обмінів полоненими. Більшість звільнених з полону – молодь після 2000 року народження, – ГУР

У рамках обміну вдалося повернути 277 українських військовослужбовців. Напередодні Великодня між Україною та Росією відбувся один з найбільших обмінів полоненими. Додому повернулися 277 воїнів. 246 захисників повернено в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося… Продовження…


Курсантам військових вишів підвищать стипендії

В Україні збільшать розмір стипендії курсантам військових вишів. Зміни набудуть чинності з 1 травня. Відповідну постанову ухвалив уряд. Як передає портал PromPolitInform, про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у ВРУ, інформує… Продовження…


Вакансій більше, ніж безробітних: директорка Держслужби зайнятості розповіла про гострий кадровий дефіцит

В Україні стрімко зростає дисбаланс між кількістю вакансій та шукачами роботи. Найгостріше кадровий голод відчувається у столиці, де відкрито 75 тис. вакансій, тоді як зареєстрованих безробітних лише 3 тисячі. Про це повідомила директорка Державної служби… Продовження…


Платформа UNITED24 спільно з Мінекономіки запустила великий збір на розмінування об’єктів у трьох областях України

Державна фандрейзингова платформа UNITED24 у співпраці з Міністерством економіки України та Центром гуманітарного розмінування оголосила масштабний збір на 1 500 000 $ для розмінування обʼєктів у трьох областях України. Про це пише Рубпика, посилаючись на Міністерство… Продовження…


Майже половина українців вважає, що корупція в країні зросла – опитування КМІС

Корупція залишається однією із ключових проблем для громадян України. Про це свідчать дані опитування КМІС, інформує портал PromPolitInform. Дослідження проводили у 2024 році. Так, головною проблемою минулого року 95% громадян назвали війну. Водночас 92% – корупцію.  Ще 88% сказали… Продовження…


Жорстка позиція. Кирило Буданов відверто висловився про деяких українців

Українці, які уникають участі у боротьбі за незалежність України не можуть вважати себе громадянами цієї країни. Про це, пише «Ми – Україна», в інтерв’ю журналістці Анні Максимчук заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, передає портал… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: