У Національному банку пояснили стрімке зростання цін в Україні. Стало відомо, що може значно подорожчати найближчим часом.
У Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за квітень пояснили, що у нашій державі спостерігається прискорення як загального та базового рівня інфляції. За оцінками регулятора, у лютому та березні зберігалася тенденція до зростання інфляції. Про це повідомляє Today.ua, інформує портал PromPolitInform.
Споживча інфляція у лютому очікувано зросла до 13,4% р/р і наблизилася до траєкторії січневого прогнозу НБУ. Основні чинники, що призвели до пришвидшення − подорожчання продуктів харчування через погані врожаї та високі виробничі витрати бізнесу.
Базова інфляція пришвидшилася (до 12% р/р) через зростання витрат бізнесу, зокрема на оплату праці й енергоресурси, збереження високого споживчого попиту. Інфляційні очікування економічних агентів залишилися відносно стійкими.
Показником стійкості фундаментального тиску стало пришвидшення підвищення цін на непродовольчі товари і послуги – транспортні, з охорони здоров’я, зв’язку, відпочинку та культури. Повільніше підвищувалась вартість послуг з особистого догляду, фінансові та страхові послуги. Ціни на одяг та взуття залишалися нижчими за торішні.
Тиск з боку виробничих витрат призвів до підвищення цін на фармацевтичну продукцію, медичне обладнання та товари. Однак мораторій на підвищення тарифів на частину комунальних послуг для населення стримував адміністративну інфляцію.
Промислова інфляція в Україні також пришвидшилася.
Прогноз щодо цін в Україні
Старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай спрогнозував загальний проінфляційний ефект та тиск на вітчизняний ринок через запровадження нових мит президентом США Дональдом Трампом. В Україні подорожчали американські автомобілі, техніка, електроніка та інші товари з США, які містять імпортні комплектуючі.
«Візьмемо американські автомобілі: до 40–50% їхніх запчастин – імпортні. Якщо додати до цього нові тарифи, то вартість таких автомобілів зросте. Відповідно, для нас це означатиме подорожчання», – наголосив аналітик.
Інші матеріали розділу Фінанси
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із президентом Світового банку Аджаєм Бангою реалізацію спільних і започаткування нових проєктів та залучення фінансування на 2026 рік. Про це, передає Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у Фейсбуці, інформує портал… Продовження…
Загальний державний борг України цього року зросте до 110% від валового внутрішнього продукту (ВВП) країни. Як інформує LIGA.net, про це йдеться в доповіді «Фінансовий монітор» Міжнародного валютного фонду, повідомляє портал PromPolitInform. Загальний держборг України у 2021 році,… Продовження…
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економіки України порушила три антидемпінгові розслідування, що стосуються фактів ухилення від сплати антидемпінгового мита при імпорті в Україну прокату з вуглецевої сталі з покриттям, дротів та сталевих кріплень,… Продовження…
В Україні викрили чергову шахрайську схему, громадянам надходять фейкові повідомлення нібито від Ощадбанку з вимогою підтвердити особисті дані. Насправді ці листи розсилають кіберзлочинці з метою викрадення інформації та грошей користувачів. Про це повідомляє голова правління… Продовження…
Погашення кредиту здійснюватиметься за рахунок майбутніх доходів, отриманих від заморожених російських суверенних активів. Україна отримала другий транш фінансової допомоги від Великої Британії на суму 752 млн фунтів стерлінгів (майже 1 млрд доларів США). Кошти надано… Продовження…
США та Україна відновили переговори щодо угоди про видобуток корисних копалин. Сполучені Штати Америки та Україна відновили переговори щодо угоди про видобуток природних ресурсів, яка може дати США значну частку в українських корисних копалинах. Оновлений… Продовження…