У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Перетворити на «сталевого дикобраза»: ЄС планує максимально озброїти Україну – The Economist

Промисловість 08.04.2025
длорпассмить

Європейський союз планує максимально озброїти Україну, щоб вона могла протистояти країні-агресору Росії. Як передає портал PromPolitInform, про це пише The Economist 6 квітня, інформує Гордон.

Видання зазначає, що американську військову допомогу скорочують і в певний момент повністю припинять, якщо її не відновить президент США Дональд Трамп. У публікації йдеться про те, що останнє здається малоймовірним. Тому прибічники вважають, що найкращий спосіб гарантувати безпеку України – це максимально озброїти її незалежно від того, чи буде досягнуте припинення вогню. У зв’язку із цим Європейська комісія виклала для України «стратегію дикобраза», яка складається із двох частин.

По-перше, Європа закупить більше боєприпасів і систем озброєння для України, включно з ракетами ППО. По-друге, вона посилить оборонну промисловість України. За даними The Economist, план є дітищем Каї Каллас, колишньої прем’єр-міністерки Естонії, яка зараз є головною дипломаткою Європейського союзу. Вона хоче подвоїти військову допомогу Україні цього року до €40 млрд ($44 млрд).

Докази на користь інвестицій в українську промисловість зброї переконливі, пише видання. У радянські роки Україна була великим виробником зброї, але після здобуття незалежності 1991 року ця галузь значною мірою зникла. Проте, коли три роки тому Росія розпочала повномасштабне вторгнення, Україна мала інженерну базу й успішний новий технологічний сектор, на які можна було спертися. Країна мала фундамент: міцний виробничий сектор і безліч інженерних шкіл й університетів, з яких люди з вузькоспеціалізованими знаннями переходили в оборонний сектор.

Як розповів колишній міністр оборони, який очолює Центр оборонних стратегій у Києві, Андрій Загороднюк, із 2022 року розвиток триває надзвичайно активно. Тоді як закупівля зброї на Заході зазвичай займає роки, в Україні ідея може бути втілена в зброю в руках військових за кілька місяців, зазначив він.

Минулого року українські збройові компанії виробили комплексів на суму $10 млрд. Це зростання утричі порівняно із 2023-м і вдесятеро – порівняно із 2022 роком, ідеться в публікації.

Видання зазначає, що початковий план Каллас розвалився на європейському саміті 20 березня. Дехто звинувачував її в тому, що вона не провела дипломатичної роботи, щоб заздалегідь домовитися з лідерами. Зрештою, план пом’якшили: €5 млрд мають витратити на боєприпаси. Проте Каллас сповнена рішучості відродити план, ідеться в статті. «Якщо вона зазнає невдачі, Європа відкине найшвидший і найефективніший спосіб для України захистити себе», – пише The Economist.

Інші матеріали розділу Промисловість

Володимир Зеленський анонсував посилення виробництва зброї в Україні

За словами Зеленського, понад 40% зброї на фронті — українського виробництва. Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з працівниками оборонно-промислового комплексу України заявив, що країна продовжить нарощувати виробництво зброї — як власними силами, так і в… Продовження…


Українські потужності з виробництва ОПК в рази перевищують державне замовлення — керівник «Української бронетехніки»

У 2025 році виробники продукції оборонно-промислового комплексу (ОПК) в Україні досягли такого потенціалу, що держава вже не спроможна викупити всю продукцію, виготовлену українськими підприємствами. Виробничі можливості країни досягають $30 млрд, що втричі більше за граничні… Продовження…


Україна у 8 разів збільшила виробництво крилатих ракет — Мінстратегпром

За 2024 рік Міністерство стратегічної промисловості збільшило виробництво крилатих ракет у 8 разів, у порівнянні з 2023 роком. Про це, передає «Суспільне», повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, інформує портал PromPolitInform. «Якщо позаминулого року як… Продовження…


«Метінвест» почав серійне виробництво захисних екранів для бронемашин Roshel

Українські військові отримають модернізовані бронемашини Roshel із захисними екранами від FPV-дронів та уламків Група «Метінвест» у межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт» запустила серійне виробництво захисних екранів для бронемашин Roshel Senator. Ця канадська техніка активно використовується… Продовження…


ЗСУ отримають 15 тисяч наземних роботів у 2025 році – Міноборони

Україна взяла за ціль поставити 15 тисяч роботів на фронт у 2025 році. Про це, повідомляє «Економічна правда», заявив директор департаменту закупівель Міноборони Гліб Канєвський, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що на відміну від попереднього року контрактування… Продовження…


Працюємо над збільшенням виробництва реактивних дронів: Володимир Зеленський за результатами засідання Ставки ВГК

На засіданні Ставки обговорили збільшення виробництва дронів, особливо реактивних та на оптоволокні. Також говорили про прискорення виробництва українських ракет і розробку власних ЗРК. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Обговорювалося питання збільшення… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: