Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев перелічив пріоритетні галузі економіки, в яких в першу чергу варто реалізовувати масштабні інфраструктурні проєкти після війни, що має дати суттєвий поштовх економічному розвиткові. Про це Данило Гетманцев розказав на Business Wisdom Summit 2025 «Дієві стратегії лідерів» у Києві, організатором якого є видання Delo.ua. Повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на видання.
Пріоритетні напрямки розвитку економіки після війни
Серед глобальних інфраструктурних проєктів, які можуть стати драйверами зростання ВВП України після війни, політик назвав, перш за все, розвиток транспортної інфраструктури.
«Якщо ми говоримо про залізницю, то де в нас швидкісна залізниця? Де у нас автобани, окрім, можливо, «Київ – Бориспіль»? Де розвиток портів, спроможність яких можна збільшити на чверть просто модернізувавши їх?», — публічно задався питанням Данило Гетманцев.
На його думку, транспортна галузь є достатньо привабливою для масштабних проєктів, даючи непоганий мультиплікатор для росту ВВП.
Наступна галузь, в якій варто реалізовувати глобальні інфраструктурні проєкти, — енергетика. Ця галузь має перспективи розвитку в тому числі через зацікавленість з боку ринку Європейського Союзу.
Серед пріоритетних галузей — переробка, зокрема сільськогосподарська, але не тільки.
«Ми маємо стимулювати експорт не сировини, а готової продукції чи напівфабрикатів», — переконаний Гетманцев.
Зазначені галузі, на його думку, мають бути пріоритетними для розвитку інфраструктурних проектів задля потужного повоєнного економічного зростання.
Нагадаємо, за оцінками Світового банку, лише прямі матеріальні втрати України від руйнування інфраструктури внаслідок повномасштабної війни наразі перевищують 500 млрд доларів. І втрати продовжують зростати.
На початку квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає $432 млн від Світового банку для відновлення транспортної інфраструктури.
Серед останніх новин також — надання Європейським інвестиційним банком Україні 100 мільйонів євро з власних ресурсів на технічну допомогу та консультації для підтримки української влади в підготовці проєктів реконструкції, що відповідатимуть вимогам банківського фінансування.
Інші матеріали розділу Інфраструктура
Найпершими будуть відновлювати ті регіони, які знаходяться у зоні обстрілів та в зоні бойових дій. Де знищується житлова та критична інфраструктури. А от загальна оцінка збитків від війни РФ може перевищувати заявлені 534 млдр дол. Про… Продовження…
Єврокомісар з питань сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак заявив, що Варшава могла б розглянути можливість придбання або оренди Одеського порту на 50 років. Як передає Флот2017, таку пропозицію він висловив в ефірі польського телеканалу Polsat News,… Продовження…
Укрзалізниця впровадила нову логістичну послугу, яка значно покращить перевезення вантажів між Польщею та Україною. Контейнерний сервіс, який з’єднує порти Гданськ і Гдиня з Києвом, був створений з метою оптимізації часу доставки та забезпечення максимальної ефективності… Продовження…
Кабінет міністрів на засіданні 31 березня ухвалив рішення виділити 5,2 мільярда гривень на відновлення та експлуатацію доріг у фронтових та прифронтових регіонах. Про це, пише «Слово і діло», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. Кошти будуть… Продовження…
Укрзалізниця відновила ще дві функції у своєму застосунку: знову можна оформлювати квитки з пільгами для осіб з інвалідністю та дивитись на онлайн-табло з вокзалів. Як передає Укрінформ, про це АТ «Укрзалізниця» повідомляє у Фейсбуці, інформує портал… Продовження…
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було зруйновано або пошкоджено 385 об’єктів портової інфраструктури, що негативно впливає на стабільність роботи українських портів. Про це, інформує Delo.ua, заявив заступник міністра розвитку громад та територій України Андрій… Продовження…