У Києві
UA | RU
Prompolitinform

У ЗСУ вперше продемонстрували українську лазерну зброю «Тризуб»

Зв'язок та IT 14.04.2025
лазерна

Сили безпілотних систем показали роботу українського лазерного комплексу «Тризуб».

Нову систему представив командувач сил безпілотних систем Вадим Сухаревський під час конференції «Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК». Про це інформує Громадське радіо, повідомляє портал PromPolitInform.

«Тризуб» здатний знищувати ударні дрони, авіабомби, крилаті та балістичні ракети на відстані до трьох кілометрів, а вертольоти й літаки — на відстані до п’яти кілометрів.

До того ж цю зброю можна застосовувати для засліплення російських дронів, крилатих ракет, вертольотів і літаків на дистанції до 10 кілометрів.

«Ми можемо констатувати, що сьогодні Україна є, якщо не помиляюся, п’ятою країною (у світі — ред.), яка може сказати, що в неї є лазер. На сьогодні ми вже на висоті понад два кілометри цим лазером можемо збивати літаки, і ми зараз на шляху до того, щоб його масштабувати й підсилювати. Він, дійсно, працює, він, дійсно, є», — наголосив Вадим Сухаревський.

Про лазерну зброю

Нагадаємо, у липні 2024 року експерт з авіації та заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповідав в етері Громадського радіо про особливості й потенціал розробок лазерної зброї.

За його словами, США активно перевіряють і використовують такі засоби на кораблях, а Ізраїль має систему Iron Beam, що входитиме до ППО країни та працюватиме завдяки лазеру. Експерт ствердив, що роль такого озброєння зростатиме в майбутньому. Оскільки лазерна зброя дозволить дуже швидко виявляти й уражати ціль.

Сама експлуатація таких систем має бути значно дешевшою в порівнянні з наявними сьогодні засобами ППО. З іншого боку, створення лазерної системи є дороговартісним процесом. Позаяк потребує багатьох цінних елементів і технологій.

Як наголосив Анатолій Храпчинський, Україна має потенціал до створення радіолокаційних систем, які можуть виявляти повітряні об’єкти й надавати їхні координати, щоб відстежувати ціль. Це необхідна складова для подальшого наведення зброї та ураження цілі, для чого можуть застосовуватися різноманітні засоби. Одним із них може стати й лазерна установка.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Тимур Ткаченко: Київ та Київщина посилюють стійкість телекомунікаційної інфраструктури

Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко спільно з начальником Київської обласної військової адміністрації Миколою Калашником провели зустріч із представниками найбільших телекомунікаційних операторів України — компаніями «Київстар», «Vodafone» та «lifecell». Зустріч відбулася в межах ширшої… Продовження…


Київстар змінює умови популярної послуги: ціни зростуть до 150 гривень

Мобільний оператор «Київстар» анонсував оновлення умов користування послугою «Екстра гроші», яка дозволяє абонентам передплати залишатися на зв’язку навіть за відсутності коштів на основному рахунку. Зміни набудуть чинності вже з 23 квітня 2025 року. Про це… Продовження…


Український Defence-Tech переживає інвестиційний бум: обсяги фінансування зросли в 10 разів – звіт

Фінансування у 2024 році зросло до $50 млн Приватні інвестиції в українські оборонні технології (defence-tech) продемонстрували вибухове зростання у 2024 році – удесятеро більше, ніж у 2023-му. За різними оцінками, загальний обсяг фінансування сягнув від… Продовження…


Мільйонне перенесення мобільного номера в межах послуги MNP зафіксовано в Україні

В Україні зафіксовано мільйонне перенесення мобільного номера в межах послуги MNP (Mobile Number Portability).  Як повідомляє портал PromPolitInform, про це інформує  Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР). Послуга перенесення мобільного номера (MNP), яка запрацювала… Продовження…


Україна стала на крок ближче до єдиного роумінгу з ЄС

Міністерство цифрової трансформації України оголосило, що українці за кордоном зможуть продовжувати використовувати тарифи свого оператора й не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС і після завершення воєнного стану…. Продовження…


Аналоги Starlink. Україна спільно зі Швецією вироблятиме супутникові термінали

Українська компанія Stetman 10 квітня підписала угоду зі шведською Requtech щодо ліцензійного серійного виробництва супутникових терміналів для платформ OneWeb (LEO) та Intelsat (GEO) Україна і Швеція спільно вироблятимуть супутникові термінали. Як передає портал PromPolitInform, про… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: