Україна розробляє власну систему протиповітряної оборони стратегічного рівня. Очільник МЗС закликав європейські держави інвестувати в цю програму, аби пришвидшити її втілення.
Андрій Сибіга виступив на Раді міністрів ЄС у понеділок, 14 квітня, передає 24 канал. У Defense Express припустили, про яку зброю йдеться. Інформує портал PromPolitInform.
Що відомо про розробку
Про розробку Україною зенітного ракетного комплексу великої дальності з можливістю знищення цілей, що знаходяться за 100 кілометрів, було офіційно оголошено ще рік тому. Однак сьогодні Сибіга використав класифікацію – «система ППО стратегічного рівня».
У Defense Express наголосили, що цим терміном американський Raytheon позначає наступні системи:
SM-6 із дальністю знищення цілей до 370 кілометрів;
SM-3, які призначені для екзоатмосферного перехоплення балістичних ракет.
Ймовірно, йдеться про розробку вдвічі потужнішого за Patriot ЗРК, якщо відштовхуватись від характеристик SM-6. Окрім того, нещодавно український міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін підтвердив, що зараз ОПК працює над аналогом Patriot.
Наразі невідомо, на якій стадії знаходиться розробка. Аналітики припускають, що з 2022 року їй могли надати найвищий пріоритет, а поява такої зброї в арсеналі ЗСУ може стати відомою лише «по факту», як це було з «Довгим Нептуном».
Кого з партнерів може зацікавити
«Водночас для європейських країн заклик інвестувати у розробку одразу можливо окреслити з точки зору реальних інтересів їхньої оборонної промисловості, бо не варто забувати, що оборонний бізнес, це в першу чергу – бізнес», – пише Defense Express.
Франція та Італія наразі «намагаються доробити» нову версію свого SAMP/T NG, а Німеччина вже замовила ізраїльську Arrow 3. Деякі країни масштабно вклались в американський Patriot, зокрема Польща.
Аналітики зазначають, що потенційних партнерів треба шукати у країнах Європи, які мають гроші та власні напрацювання у сфері ППО. Наприклад, шведська компанія Saab з її переносним комплексом RBS 70.
Згадано і про норвезьку Kongsberg, очільник якої повідомив про намір інтегрувати до ЗРК NASAMS українські ракети. До того ж у Норвегії немає систем великої дальності чи стратегічного рівня.
Нагадаємо, за словами Володимира Зеленського, Україна досі не отримала додаткових систем Patriot, про які домовились на саміті НАТО у Вашингтоні 9 липня 2024 року.
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Двосторонні зустрічі України та ЄС у межах скринінгу за розділом «Підприємництво та промислова політика» заплановані на 28–29 квітня. Відбулася нарада щодо підготовки до двостороннього скринінгу з Єврокомісією за переговорним Розділом 20 «Підприємництво та промислова політика»…. Продовження…
Європа обговорює збільшення підтримки оборонної промисловості України замість прямих постачань зброї. Як інформує UA.NEWS, про це пишеThe Washington Post із посиланням на анонімного європейського чиновника. Повідомляє портал PromPolitInform. За словами джерела WP, знайомого із внутрішніми обговореннями,… Продовження…
Заплановане виробництво артилерійських снарядів на майбутньому українському заводі оборонного концерну Rheinmetall буде значно перевищено. Про це, пише Gazeta.ua, заявив генеральний директор компанії Армін Папперґер в інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt, повідомляє портал PromPolitInform. «Первинно ми розраховували на 150 тисяч… Продовження…
Українські виробничі спроможності дозволяють масштабувати проєкт, але складнощі виникають з інтеграцією, навчанням та застосуванням. Ловець «Шахедів» успішно пройшов випробування на Київщині. Тепер проєкт масштабують. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це заявив радник президента України Олександр Камишін, передає Telegram-канал… Продовження…
Сучасний тракторний завод може з’явитися в Україні. Його будівництво обговорив міністр агрополітики та продовольства України Віталій Коваль на зустрічі з представниками корейської компанії LS Group. Про це, інформує «Сільський господар», повідомив міністр, передає портал PromPolitInform…. Продовження…
Внаслідок сьогоднішньої російської ракетної атаки у Дніпрі постраждало підприємство корпорації «Біосфера» – найбільшого українського виробника товарів для дому. Інформацію про це, інформує Цензор.Нет, співвласник Biosphere Corporation Андрій Здесенко підтвердив українській редакції Forbes, повідомляє портал PromPolitInform. «Поки не… Продовження…