У Києві
UA | RU
Prompolitinform

ПАТ «Укртатнафта»

Акціонери 21.12.2016
999419_3

Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» була створена в 1994 році відповідно до указів Президентів України і Республіки Татарстан.

ПАТ «Укртатнафта» є лідером нафтопереробної промисловості України і найбільшим виробником високоякісних нафтопродуктів. Проектна потужність – 18.6 млн. тонн переробки сировини в рік. Потужності Компанії розраховані на роботу з усіма типами нафти і газового конденсату.

ПАТ «Укртатнафта» виробляє широкий асортимент товарної продукції високої якості, в тому числі екологічно чисті бензини і дизельне паливо, відповідні параметрам стандарту Євро-4.

Продукція ПАТ «Укртатнафта» має кращі рекомендації від споживачів і добре відома в Україні та за кордоном. З метою подальшого поліпшення екологічних якостей продукції, зниження шкідливих викидів, а також збільшення виходу світлих нафтопродуктів в ПАТ «Укртатнафта» прийнята і успішно реалізується програма модернізації виробництва.

Компанія «Укртатнафта» проводить гнучку цінову і кредитну політику в усіх галузях економіки України і має міцні ділові зв’язки з провідними зарубіжними компаніями і фінансовими організаціями. Переробка нафти здійснюється по паливно-масляної схемою з використанням наступних процесів: знесолення і зневоднення нафти, первинної переробки нафти, вторинної перегонки бензину, вакуумної перегонки мазуту, каталітичного крекінгу і риформінгу, гідроочищення палив, газофракціювання, деасфальтизації і очищення масляних фракцій селективними розчинниками, їх депарафінізації і гідроочищення, сіркоочистки сухих газів, виробництв: сірки, будівельних і дорожніх бітумів, ароматичних вуглеводнів. Потужність первинної переробки нафти – 18,6 млн. тонн в рік.

Основна сировина – нафта. Крім неї підприємство переробляє газовий конденсат. Можлива переробка додатково вакуумного газойля з боку як сировина установок каталітичного крекінгу.

ПАТ «Укртатнафта» є найбільшим в Україні нафтопереробним комплексом, вважає охорону навколишнього середовища пріоритетним напрямком своєї діяльності.

В останні роки виконано такі природоохоронні заходи:

– заміна застарілого обладнання;

– використання малосернистого рідкого палива;

– пуск установки утилізації факельних газів;

– впровадження замкнутої системи водопостачання;

– будівництво протифільтраційному завіси навколо ставків очисних споруд;

– створення системи інженерного захисту проммайданчика з відкачуванням забруднених вод і нафтопродуктів з підземних горизонтів;

– більш глибоке очищення оборотної води, а також підвищення технологічної дисципліни, привели до досягнення істотних результатів в рівні захисту навколишнього середовища;

– відмова від використання свинецсодержащих добавок.

У ПАТ «Укртатнафта» працює більше 4,3 тисяч чоловік. Підприємство здійснює активну соціальну діяльність і бере участь в регіональних проектах.

Найбільшими акціонерами ПАТ «Укртатнафта» є НАК Нафтогаз України і ТОВ «Корсан», афільованим із структурами Коломойського. До 2009 р Татарстан здійснював контроль за Укртатнафтою допомогою чотирьох компаній: Міністерство земельного майна Татарстану (28,77% акцій компанії), «Татнефть» (8,61% акцій), американська «SeaGroup International» з 9,96% акцій і швейцарська компанія «Amruz Trading» (8,34%). З боку України 43,05% акцій володів НАК «Нафтогаз України», підконтрольній групі Приват компанії Корсан належав 1,27% акцій. У 2010 р акції Amruz Trading і SeaGroup (всього 18,3% акцій) рішенням українського суду були повернуті Укртатнафті. Пізніше цей пакет акцій придбала компанія «Корсан». Потім Татарстан продав ще 28,77% своїх акцій. Таким чином, на сьогоднішній день «Укртатнафта» належить НАК «Нафтогаз України» (43,054%) і компаніям, афільованим з Приватбанком.

Інші матеріали розділу Акціонери

Укрнафта отримала незалежну наглядову раду – обрали п’ятьох членів

ПАТ «Укрнафта», що є частиною Групи «Нафтогаз», працюватиме під контролем новообраної наглядової ради, до якої увійшло три незалежні члени та два представники акціонерів – Міністерства оборони України та НАК «Нафтогаз України». Склад наглядової ради затвердили… Продовження…


Авансом. Шість компаній спрямують до бюджету у лютому 50% дивідендів – рішення уряду

За рішенням Кабінету міністрів як акціонера та органу управління, шість акціонерних товариств перераховують до бюджету 50% річного обсягу дивідендів у лютому. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки, повідомляє портал PromPolitInform. «Шість акціонерних товариств мають до 29… Продовження…


«Стальканат» у 2022 році отримав 325 млн грн прибутку

ПрАТ «Стальканат» (Одеса) за підсумками 2022 року отримало чистий прибуток у розмірі 325,073 млн грн, тоді як 2021 рік завершило з чистим збитком 309 тис. грн. Про це інформує fixygen.ua, повідомляє портал PrоmPolitInform. Згідно з… Продовження…


Новий формат. Що змінилося у механізмі проведення загальних зборів акціонерів на час війни

Загальні збори акціонерів – це головний орган будь-якого акціонерного товариства. Саме він визначає стратегічні шляхи розвитку будь-якої компанії: чи то банку, чи то іншого підприємства. Формує бачення подальшого розвитку підприємства у найближчий рік чи на… Продовження…


Юрій Журавльов докупив 200 тисяч акцій Агротону

Мажоритарний акціонер групи «Агротон» Юрій Журавльов придбав пакет акцій компанії. Про це інформує AgroPortal з посиланням на повідомлення групи на Варшавській фондовій біржі, передає портал PrоmPolitInform. «Юрій Журавльов придбав 200 тис. акцій Agroton Public Limited»,… Продовження…


Збори акціонерів акціонерного товариства під час війни можуть бути лише дистанційними

Загальні збори акціонерів акціонерного товариства (АТ) під час війни можуть проводитися лише дистанційно. Як передає портал PrоmPolitInform, такі зміни до рішення про функціонування органів управління АТ на період дії військового стану внесла Нацкомісія з цінних… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: