У Києві USD 0.43 EUR 26.30
UA | RU
Промполітінформ

У Раді спробують скасувати систему блокування податкових накладних

Фінанси 03.10.2017
55

Через недосконалість роботи системи блокування податкових накладних (п/н) зачеплені представники реального сектору економіки – в основному малого та середнього бізнесу – що є неприпустимим. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявила віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, податковий експерт Юлія Дроговоз, повідомляє ПромПолітІнформ.

За її словами, система блокування п/н не вирішує тих цілей, які перед нею ставилися – боротьба зі «схемним» ухиленням від оподаткування.

«Скрутки» нікуди не поділися, а продовжують співіснувати з цією системою», – сказала Дроговоз, додавши, що одночасно відбувається безпідставне блокування накладних добропорядних представників МСБ.

«І просто на межі зупинки зараз вже знаходяться багато підприємств», – підкреслила вона.

«Весь липень і серпень ми сподівалися, що досить швидко можна буде усунути всі недоліки і вирішити всі проблеми з впровадженням системи (блокування накладних), але виявилося, що проблеми росли набагато швидше, ніж їх можна було вирішити. Причому ці рішення повинні були б прийматися безпосередньо тим же Міністерством фінансів як органом, що формує податкову політику і тим, що відповідає за впровадження цієї системи (оскільки розробка відбувалася в стінах Мінфіну). Замість цього всі проблеми були скинуті на податкову і на самих платників», – сказала вона.

Координатор руху «Бізнес-Help» Оксана Згурьева повідомила, що шляхом грубого втручання в господарську діяльність підприємств з реального сектора ДФС позбавляє бізнес податкового кредиту, змушує збільшувати платежі в бюджет.

За її словами, ситуація дійшла до абсурду, оскільки за офіційною інформацією ДФС за кілька місяців фіскали призупинили реєстрацію 216,8 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на загальну суму 3,6 млрд грн. Накладні заблоковані у більш ніж 10 тис. платників. Але при цьому сама ж ДФС оцінює ринок «фіктивного» ПДВ тільки в 134,3 млн грн, а загальна кількість «схемних» суб’єктів – 38.

Як повідомила Дроговоз, в комітеті Ради з питань податкової та митної політики розробили і зареєстрували законопроект №7115, який передбачає негайну зупинку чинного механізму блокування податкових накладних та переведення його в тестовий режим для доопрацювання критеріїв і процедур зупинки п/н.

За словами віце-президента УСПП, очікується, що документ буде внесений до сесійної зали вже на цьому тижні, і необхідність в його прийнятті висловлюють окремі представники БПП і НФ, а також з фракції «Самопоміч».

А щоб народні депутати перейнялися ситуацією, під стінами парламенту 5 жовтня планується акція на підтримку проекту рішення, яку ініціює ряд громадських організацій, об’єднань та представників бізнес-середовища.

Інші матеріали розділу Фінанси

НБУ удосконалив методику обліку ПІІ з урахуванням реінвестованих доходів банків

Національний банк України удосконалив методику формування даних щодо прямих іноземних інвестицій (далі – ПІІ) банківського сектору з урахуванням реінвестованих доходів банків, а також здійснив відповідний перегляд даних статистики зовнішнього сектору за 2017 рік. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на… Продовження…


ПАТ «ВіЕс Банк» приєднається до АТ «ТАСКОМБАНК» за спрощеною процедурою

Національний банк України 10 липня надав дозвіл на реорганізацію шляхом приєднання ПАТ «ВіЕс Банк» до АТ «ТАСКОМБАНК» за спрощеною процедурою. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на прес-центр НБУ. Дозвіл надано згідно з вимогами Закону України «Про спрощення процедур реорганізації… Продовження…


Маркарова підписала зміни до угод між Україною та ЄІБ

В.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала зміни до трьох угод між Україною та Європейським інвестиційним банком, кожна з яких передбачає залучення 400 млн євро. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на прес-центр Мінфін. Угода по проекту «Програма розвитку муніципальної… Продовження…


Мінфін переходе до активної фази запровадження ЄКР для сплати підприємствами митних платежів

Міністерство фінансів разом із Державною фіскальною службою і Державною казначейською службою переходять до активної фази запровадження Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) ДФС для сплати підприємствами митних платежів. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на Мінфін. На даний час, уже збільшено граничну… Продовження…


Мінфін видав УПК щодо оподаткування плати за землю

6 липня 2018 року Мінфін видав наказ № 602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю», яким затвердив три узагальнюючі податкові консультації (УПК): про справляння плати за землю у разі… Продовження…


Україна приєдналася до Європейської регіональної консультативної групи при Раді з фінансової стабільності

За ініціативи Національного банку Україна приєдналась до Європейської регіональної консультативної групи при Раді з фінансової стабільності (Financial Stability Board Regional Consultative Group for Europe). Таке рішення було прийняте цим міжнародним органом 25 червня 2018 року на пленарному засіданні Ради з фінансової стабільності. Інформує… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2018
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: