Аваков назвав дурістю побоювання щодо держперевороту в Україні

Політика 18.07.2016 / автор:
Аваков назвав дурістю побоювання щодо держперевороту в Україні

Заяви про можливий військовий переворот в Україні – дурість чи привід для репресій патріотів. Таку думку висловив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

“Розраховую, що поширені розмови про можливий збройний переворот – лише дурість, а не привід провести репресії проти добробатов і патріотів”, – написав Аваков у себе в блозі, коментуючи відповідну думку нардепа з фракції “Батьківщина” Ігоря Луценка.

За словами глави МВС, “роздум стосується і ідіотів, і дуже розумних”. “Не слід множити суще без необхідності”, – додав міністр.

Нагадаємо, суботу, 16 липня, Ігор Луценко у своєму блозі: “Анітрохи не буду перебільшувати, якщо скажу, що підготовка до військового перевороту в Києві йде зараз”.

“Просто ще дати остаточно не визначені. Учасники – вже номіновані”, – стверджує він.

За словами Луценка, одночасно кілька озброєних частин сьогодні майже неприкрито декларують своє бажання прийти до влади силовим шляхом.

“Підкреслюю – мова йде не про якісь неформальні збройні структури на зразок Правого сектора зразка 14-го року, йдеться про те, що офіційні, формально контрольовані державою, організовані і натреновані загони з важкою бронетехнікою і Бог знає яким ще озброєнням загони особливо не криючись планують деталі свого приходу до влади. Оперативно-тактичним, так би мовити, шляхом”, – написав нардеп.

“За цією підготовкою стоять політики вищого ешелону, в тому числі і так званої “стратегічної сімки”. Керівники силових відомств активно розробляють у себе алгоритм дій для збройного встановлення власної влади”, – говорилося в блозі Луценко.

За його словами, суспільство готують до того, щоб реалізований сценарій військового перевороту можна було уявити як щось протилежне – порятунок від бунту якихось абстрактних військових.

“Можливий сценарій: якась група радикалів (звичайно, з військовим досвідом) робить спробу перевороту, яку ефективно пригнічують. На порятунок “конституційного порядку” миттєво приходять регулярні збройні частини, які швидко беруть під контроль основні управлінські центри країни – державні установи, телебачення/радіомовлення, мобільний зв’язок і інтернет”, – припустив Луценко.

Нардеп опублікував свій пост незабаром після того, як в Туреччині група військових під час відсутності президента країни Реджепа Ердогана заявила, що взяла всю повноту влади в країні. Бунтівники на важкій бронетехніці атакували турецький парламент, почалися зіткнення між силовиками і бунтарями. В результаті протистояння загинули близько 90 осіб, понад 1 тис. отримали поранення. Згодом бунт вдалося придушити, почалися масові арешти учасників путчу.