«Укравтодор» запропонував ввести плату для українських вантажоперевізників за проїзд

Інфраструктура 07.11.2016 / автор:
«Укравтодор» запропонував ввести плату для українських вантажоперевізників за проїзд

Вантажоперевізники повинні оплачувати користування автошляхами України для підтримки їх в належному стані. Про це заявив в.о. голови «Укравтодор» Славомір Новак.

Новак вважає, що необхідно домовлятися з підприємствами, що здійснюють вантажоперевезення.
“Якщо вони хочуть заробляти гроші на дорогах, то нехай інвестують в ці дороги. Не тільки купуючи паливо, тому що це нормально, а оплачуючи користування цією дорогою”, – говорить польський менеджер.

Як приклад він навів європейський досвід: «У Європі є святе правило – «Хто використовує – той оплачує». І той, хто завдає найбільші збитки, теж платить. А хто більше розбиває дорогу? Великі важкі автомобілі, які заробляють гроші на перевезенні вантажу».

Другим важливим аспектом боротьби за збереження доріг поляк назвав ваговий контроль.

«Не може бути так, щоб вантажівка була перевантажена в три рази, тому що не існує технології створення доріг, які б витримували вантажівку вагою 120-150 тон. Тому, що це буде знову цілеспрямована трата грошей громадян», – говорить Новак, додаючи, що вже обговорював це з представниками європейських установ, які приїжджали до Києва минулого тижня.

«Ми говорили про план реалізації системи контролю ваги і введення оплати для вантажівок на українських дорогах. І знову ж таки, я розраховую, що депутати Верховної Ради відповідальні за всю країну, а не тільки за партію, яка їх підтримує, і що вони візьмуться за голову і проголосують за це, тому, що немає іншого вибору», – підсумував Новак.

Раніше Новак порівнював українські з польськими, і, за його словами, 20 років тому в Польщі була аналогічна розруха на дорогах.

За матеріалами «Еспресо»