НАК «Нафтогаз України» виставить рахунок за 34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні російському «Газпрому».
Про це написав комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передає ПромПолітІнформ.
«Тепер Газпром має нам сплатити компенсацію за невиконання контрактних зобов’язань щодо поставки газу у березні, про що він вже був офіційно попереджений», – написав Вітренко.
«За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від Газпрому (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Вся ця переплата буде виставлена Газпрому для компенсації», – додав він.
Нагадаємо, Україна в березні повинна була отримувати природний газ за контрактом з «Газпромом» за ціною 238,55 доларів за 1 тис куб м.
В той же час, ціни на спотовому ринку, за якими Україна наразі купує газ у Європі – від 250 до 500 доларів за 1 тис куб м.
Як повідомлялося, Нафтогаз і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт про термінове постачання газу.
Постачання почалося 2 березня о 6 ранку через вузол Германовіце, який з’єднує польську і українську газотранспортні системи.
«Газпром» після рішення Cтокгольмського арбітражу не в свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України».



