Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував пріоритети роботи уряду, які сформують ключові цілі та орієнтири на 2019 рік.
Про це повідомляє «Урядовий портал», передає ПромПолітІнформ.
За словами Гройсмана, «пріоритети на 2019 – посилення економічного зростання, ефективне управління, розвиток людського капіталу, верховенство права та боротьба з корупцією, питання безпеки і оборони».
Зокрема, економічне зростання буде базуватися на подальше спрощення бізнес-клімату, реформування Державної фіскальної служби за податковим і митним напрямком, на запровадження масштабної приватизації, вдосконалення системи закупівель, розвитку інновацій та технічному переоснащенні промисловості.
В секторі енергетики передбачено розвиток повноцінного ринку газу та електроенергії, відкриті аукціони на дозволи на видобуток копалин і запуск Фонду енергоефективності.
Один з пріоритетів, за словами голови уряду, ефективне управління, яке передбачає кадрове посилення державної служби, розширення спектра електронних послуг для громадян та інтеграцію систем ідентифікації.
Крім того, в контексті вдосконалення управління вкладається і введення нового етапу децентралізації, який буде базуватися на побудову нового територіального устрою на основі об’єднання, а також внесення змін до Конституції для закріплення і захисту реформи.
Розвиток людського капіталу передбачає якісну освіту – шкільну, професійно-технічну, інклюзивну, онлайн освітні ресурси та можливість перекваліфікації громадян незалежно від віку, а також про продовження медичної реформи у напрямку запровадження нових безкоштовних для громадян послуг оновлення «екстреної допомоги».
Гройсман зазначив, що особлива увага буде приділятися соціальному захисту пенсіонерів та працюючих громадян, захисту ветеранів – аж до оновлення законодавства, а також підтримці культурної спадщини.
Говорячи про пріоритет «верховенства права» глава уряду заявив про план запуску антикорупційного суду, продовження ініціативи «Я маю право», запуск лабораторії кібер-криміналістики.
Також пріоритет «безпеки і оборони» передбачає повне забезпечення армії і впровадження авіації в систему Міністерства внутрішніх справ і Державної служби з надзвичайних ситуацій.